وضعیت بازار شیر در کشورهای آسیا پاسیفیک

آمار مصرف شیر در کشورهای مختلف جهان چقدر است؟

در سال ۲۰۱۷ میلادی هند بزرگترین مصرف‌کننده شیر و فراورده‌های لبنی در دنیا بود . در این سال ۱۶۰ میلیون لیتر شیر و فراورده‌های لبنی در هند مصرف شد

کد خبر : 10907 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۷/۲۸ - ۱۲:۱۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین سازمان خوار و بار و کشاورزی جهانی ، در سال ۲۰۱۷ میلادی هند بزرگترین مصرف‌کننده شیر و فراورده‌های لبنی در دنیا بود . در این سال ۱۶۰ میلیون لیتر شیر و فراورده‌های لبنی در هند مصرف شد که با توجه به  جمعیت بیش از ۱.۲ میلیارد نفری این کشور ، رقم سرانه بالایی ندارد.

دومین مصرف کننده بزرگ شیر و فراورده‌های لبنی در دنیا کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند. در سال قبل ۲۷ کشور کشور عضو اتحادیه اروپا ۱۵۴ میلیون و ۹۶۰ هزار تن شیر مصرف کردند. امریکا از نظر مصرف شیر ولبنیات دردنیا جایگاه سوم را دارد و  در سال ۲۰۱۷ میلادی ۹۸ میلیون و ۳۸ هزار تن شیر در این کشور مصرف شده است ولی در میان کشورهایی است که بالاترین سرانه مصرف لبنیات را دارد.

میزان مصرف شیر و لبنیات در جهان+ جدول

میزان مصرف شیر و لبنیات در جهان+ جدول

دیگر کشورهای بزرگ مصرف‌کننده شیر در دنیا کشورهای چین و برزیل و روسیه و نیوزیلند هستند. کانادا در این رده‌بندی جایگاه یازدهم را دارد و  فیلیپین که هفدهمین کشور بزرگ مصرف کننده شیر و فراورده‌های لبنی در جهان است تنها ۷۲  هزار تن  از این فراورده‌های غذایی ارزشمند مصرف کرده است. در این گزارش تنها بزرگترین مصرف کنندگان شیر و لبنیات معرفی شده‌اند و در مورد میزان مصرف دیگر کشورها اطلاعاتی ارایه نشده است.

نظر شما