پپسی پلاستیک‌های سبز نوشیدنی تولید می‌کند

پپسی در نظر دارد تا پایان ۲۰۲۲ در بسته‌بندی تمامی محصولات خود از پلاستیک‌های سبز گیاهی استفاده کند و به نوعی حمایت خود را از محیط‌زیست اعلام کند.

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین در چند سال گذشته بیش از ۶۰ درصد تولیدکنندگان مواد غذایی و نوشیدنی جهان به جمع تولیدکنندگان پلاستیک‌های بیو (سبز) پیوستند که «پپسی» نیز اخیراً با اعلام رسمی این خبر، مسؤول اجرایی تولیدات پلاستیک‌های گیاهی برای بسته‌بندی انواع نوشیدنی شده است.
براساس این قانون،‌ تولیدکنندگان باید در ۳۰ درصد از بسته‌بندی‌های مواد‌غذایی و نوشیدنی خود از بیوپلاستیک‌ها یا همان پلاستیک‌های گیاهی استفاده کنند که هم به تامین سلامت مصرف‌کنندگان کمک می‌کند و هم منجر به کاهش هزینه‌های تولید خواهد شد.
کمپانی «پپسی» در نظر دارد تا پایان سال ۲۰۲۲ میلادی در بسته‌بندی تمامی محصولات خود از پلاستیک‌های سبز گیاهی استفاده کند و به نوعی حمایت خود را از محیط‌زیست به طور رسمی اعلام دارد.
در واقع بسیاری از این بیوپلاستیک‌ها مقاومتی که باید داشته باشند، ندارند و به سرعت در طبیعت تخریب می‌شوند. این امر سبب می‌شود درصد مفید بودنشان برای طبیعت کاهش پیدا کند و هدفی که تولیدکنندگان از تولید این پلاستیک‌های سبز دارند، به نتیجه نرسد. پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۵۰ میلادی تمام بسته‌بندی‌های مواد غذایی و نوشیدنی جهان به طور صددرصد با استفاده از بیوپلاستیک‌ها ساخته شود.
منبع: اقتصاد سبز آنلاین
ثبت شده در سایت پایگاه اطلاع رسانی صنعت نوشیدنی نوش آنلاین کد خبر 55367 و در روز جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۲:۵۳
https://noushonline.ir