مدیریت بازار لبنیات با ارائه بن کارت اعتباری

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: برای مصرف‌کنندگان در قبال تأمین پروتئین لبنی خود،باید بدون تفکیک طبقاتی، “بن کارت” ارائه شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، علی ابراهیمی در خصوص افزایش قیمت لبنیات با اشاره به اینکه قیمت تمام شده شیر خام افزایش پیدا کرده است افزود: زمانیکه ارزش پول ملی پایین می آید شاهد گرانی می‌شویم و این بر همه مولفه‌ها تاثیرگذار است، حتی اگر مبتنی بر مواد اولیه داخلی باشد.

وی گفت: قیمت‌ها همیشه تابع عرضه و تقاضا هستند. محصولی که تا دیروز واردات آن به صرفه بود امروز صادرات آن به صرفه شده است، به دلیل بالا رفتن قیمت ارز و به صرفه نبودن واردات شیر خشک، صادرات آن به صرفه شده است.

ابراهیمی افزود: ساز و کار نظارت در کشور ما کارآمد نیست و نمی‌توان همه را به صورت الکترونیک کنترل کرد. باید بازرسی های لازم انجام شود.

باید به قیمت‌های واقعی روی آوریم

وی تاکید کرد: ما باید به قیمت‌های واقعی روی آوریم زیرا آنچه که به اقتصاد کشور ما ضربه می‌زند قیمت‌های غیرواقعی است. همیشه با یارانه و ابزار قیمت‌گذاری شورای اقتصاد قیمت‌هایی دادیم که با واقعیت بازار همخوانی ندارد.

باید از طریق بن کارت و کارت اعتباری بازار لبنیات را مدیریت کنیم

ابراهیمی تصریح کرد: باید از طریق بن کارت و کارت اعتباری این‌ بخش از بازار را مدیریت کنیم، زیرا اگر قیمت‌ها واقعی شود مسلما درآمد دولت افزایش پیدا می‌کند و بسیاری از هدررفت منابع مالی کنترل می‌شود.

ارائه بن کارت راه حل مقابله با افزایش قیمت لبنیات

این عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با تاکید بر اینکه در حوزه پروتئینی و شیر و گوشت و لبنیات باید بن کارت بدهیم افزود: برای مصرف‌کنندگان در قبال تأمین پروتئین خود، باید بدون تفکیک طبقاتی، “بن کارت” ارائه شود، زیرا لبنیات ارزش غذایی بالایی دارد و استفاده آن ضروری است.

منبع: خانه ملت

ثبت شده در سایت پایگاه اطلاع رسانی صنعت نوشیدنی نوش آنلاین کد خبر 27116 و در روز پنج شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۱:۰۵
https://noushonline.ir