افزایش تقاضا برای محصولات بر پایه شیر در لهستان

در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۷ فروش شیر در لهستان به دلیل بحران موجود در صنعت شیر این کشور کاهش یافت، بنابراین تقاضا برای محصولات بر پایه شیر افزایش یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، وضعیت ناپایدار شیر گاو در لهستان به شدت ارزش فروش شیر را تحت تاثیر قرار داد. انقضای سهمیه تولید شیر برای لهستان (و سایر کشورهای اروپایی) توسط اتحادیه اروپا، تولید شیر را افزایش داد. با این حال، با توجه به عملکرد خوب جایگزین‌های شیر گاو، مانند شیر سویا، شیر بز و شیر با ترکیب سبزیجات، محصولات شیر رشد متوسط ​​فعلی ۱ درصد را در سال ۲۰۱۷ به خود اختصاص دادند که کمی پایین‌تر از میزان رشد سالانه در دوره بازبینی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ بود. برند SM Mlekpol نیز بازار محصولات مبتنی بر شیر در سال ۲۰۱۷ را با سهم خرده‌فروشی ۲۳ درصد هدایت کرد.

مسائل جاری در مورد محصولات مبتنی بر شیر در لهستان احتمالا در طول یک یا دو سال ادامه خواهد یافت؛ زیرا دولت لهستان و سازمان‌های لبنی محلی تاکنون قادر به یافتن راه‌حل‌هایی برای بحران موجود در صنعت شیر نشدند.

فقدان همبستگی و همکاری میان تولیدکنندگان شیر نیز از عوامل مهمی است که سبب کاهش فروش شیر گاو شده است. با این حال، این کاهش در برخی از موارد با عملکرد خوب جایگزین‌های شیری که به دلیل افزایش تعداد گیاهخواران، اختلاف نظر در رابطه با خواص سلامتی شیر گاو و افزایش تعداد برندهای عرضه کننده شیر سويا برطرف شده است.

ثبت شده در سایت پایگاه اطلاع رسانی صنعت نوشیدنی نوش آنلاین کد خبر 27102 و در روز پنج شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۱۸:۳۱
https://noushonline.ir