مقایسه قیمت آب معدنی در کشورهای مختلف/ ایران، سرزمینی خشک با آب معدنی ارزان

گران‌ترین آب معدنی در جهان در کشور سوئیس به فروش می‌رسد. قیمت آب اگرچه در کشورهای آسیایی ارزان‌تر است اما در مقایسه با بسیاری از کشورهای خاورمیانه قیمت هر بطری آب معدنی در ایران قیمت چندانی ندارد.

کد خبر : 45015 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۱۱ - ۱۶:۱۶

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: گزارش‌ها نشان می‌دهد، گران‌ترین آب معدنی در جهان در کشور سوئیس به فروش می‌رسد. در این کشور قیمت یک بطری آب معدنی ۳۳۰ میلی لیتری ۳٫۳۲ دلار است.

در نروژ هم هر بطری آب معدنی با همین حجم با قیمت ۲٫۶۲ دلار به‌فروش می‌رسد. با توجه به ارزش ذاتی آب، بسیاری از فعالان محیط زیست و اقتصاددانان معتقدند اصلاح الگوهای مصرف در کشورهایی با مصرف بالاتر از استاندارد ضروری است.

جدول زیر قیمت آب معدنی ۳۳۰ میلی لیری را در کشورهایی که گران‌ترین آب را دارند، نشان می‌دهد:

بر اساس گزارش‌ها قیمت یک بطری آب ۳۳۰ میلی لیتری در ایران هم ۰٫۲۸ دلار (با احتساب دلار ۴۲۰۰ تومانی) است. قیمت آب اگرچه در کشورهای آسیایی ارزان‌تر است اما در مقایسه با بسیاری از کشورهای خاورمیانه قیمت هر بطری آب معدنی در ایران چندان گران نیست. در آسیا گران‌ترین آب در سنگاپور و هنگ‌کنگ به فروش می‌رسد. هر بطری آب معدنی در این دو کشور به ترتیب ۱٫۰۲ و ۱٫۰۱ دلار است. ژاپن و کره جنوبی هم با قیمت‌های ۰٫۹۸ دلار و ۰٫۷۳ دلار برای آب معدنی در جایگاه سوم و چهارم قرار دارند.

جدول زیر قیمت یک بطری آب معدنی را در کشورهای خاورمیانه نشان می‌دهد:

نظر شما