سنگاپور تبلیغات نوشیدنی های بسیار شیرین را ممنوع کرد

سنگاپور به اولین کشوری تبدیل شد که تبلیغ نوشیدنی های بسیار شیرین را ممنوع اعلام کرد. این تصمیم پس از آن گرفته شد که وزارت بهداشت این کشور درباره افزایش تعداد بیماران مبتلا به دیابت هشدار داد.

کد خبر : 44622 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۲۷ - ۱۱:۰۱

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: از این پس انواع محصولاتی که به نظر سالم نمی رسند موظفند برچسب هایی دریافت کنند که میزان مواد غذایی و قند را مشخص کرده اند و صراحتا در بسته بندی خود ذکر کرده اند؛ ناسالم.

وزارت بهداشت سنگاپور اعلام كرد كه سنگاپور نخستین كشور در جهان خواهد بود كه در آخرین اقدام خود برای مقابله با افزایش میزان دیابت ، عدم شفاف سازی فروشندگان برای نوشیدنیهای شیرین ناسالم را ممنوع اعلام می کند. افزون بر اینها از این پس هر نوع تبلیغ نوشیدنی های با مقادیر بالاتر از حد استاندارد قند ممنوع است.

وزیر بهداشت سنگاپور اعلام کرد این اقدام اولیه است و این اقدامات تا ممنوعیت کامل مصرف شکر و افزودن مالیات برای استفاده از نوشیدنی های با قند مصنوعی ادامه خواهد یافت. طبق اعلام سازمان بین المللی دیابت ، ۱۳٫۷ درصد از بزرگسالان سنگاپور مبتلا به دیابت هستند که یکی از بالاترین میزان ها در کشورهای توسعه یافته است.طبق اعلام سازمان بین المللی دیابت ، امروز حدود ۴۲۰ میلیون نفر در سراسر جهان از بیماری دیابت رنج می برند و پیش بینی می شود این تعداد تا سال ۲۰۴۵ به ۶۲۹ میلیون نفر برسد.

نظر شما