سرپرست گروه سموم آلاینده و ارگانیک اداره کل غذا و آشامیدنی سازمان غذا و دارو:

تعداد مجوزهای صادره برای محصولات ارگانیک محدود است

سرپرست گروه سموم آلاینده و ارگانیک اداره کل غذا و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: تا به امروز در حوزه محصولات فرآوری شده و ارگانیک تعداد اندکی مجوز را صادر کرده ایم.

کد خبر : 44582 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۲۴ - ۱۵:۲۱

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین:  نرگس عبدلی با اشاره به تعریف محصولات ارگانیک، گفت: ارگانیک ها محصولاتی هستند که در تولید آن ها از مواد سنتزی و ساخته دست بشر استفاده نمی شود. وی با اشاره به این که محصولات ارگانیک بدون آفت کش در مزارع پرورش پیدا می کنند، عنوان کرد: این نوع از محصولات بدون کودهای شیمیایی و حاصل خیز کننده تولید می شوند.

سرپرست گروه سموم آلاینده و ارگانیک اداره کل غذا و آشامیدنی سازمان غذا و دارو اضافه کرد: برخی از محصولات دریایی می توانند در بخش محصولات ارگانیک قرار بگیرند. وی افزود: سازمان غذا و دارو متولی رسمی و قانونی صدور مجوزهای ارگانیک برای محصولات غذایی و آشامیدنی فرآوری شده است. نرگس عبدلی اضافه کرد: این سازمان تا به امروز در حوزه محصولات فرآوری شده و ارگانیک تعداد اندکی مجوز را صادر کرده است.

وی با اشاره به این که استاندارد ۱۱۰۰۰ ایران، توضیح داد: این استاندارد در حوزه محصولات ارگانیک در داخل کشور نوشته شده و استانداردی قابل اجرا است. سرپرست گروه سموم آلاینده و ارگانیک اداره کل غذا و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به این که این سازمان اکثرا با محصولات فرآوری شده سر و کار دارد، عنوان کرد: بسیاری از استانداردهای محصولات ارگانیک در دنیا به تولید محصولات خام معطوف هستند.

وی افزود: علاوه بر ارگانیک بودن پروسه تولید تمامی امکانات لازم برای فرآوری محصول و بسته بندی و انبار باید بر اساس آیین نامه های سازمان غذا و دارو مراحل مختلف را طی کنند. نرگس عبدلی اضافه کرد: من تا به حال ندیده ام که کشوری برای تولید محصولات ارگانیک خود آیین نامه ای مشابه مقررات ایرانی داشته باشد.

 

 

نظر شما