آغاز به کار «نمایشگاه تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران، کافی شاپ و هتل»؛ رشد ۸۵ درصدی نسبت به سال گذشته

صبح دیروز دوشنبه سومین دوره «نمایشگاه تخصصی تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران، کافی شاپ و هتل» و اولین دوره «جشنواره گاسترونومی غذا و نوشیدنی» در محل نمایشگاه های بین المللی شهرآفتاب آغاز به کار کرد.

کد خبر : 44535 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۱:۲۸

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: صبح دیروز دوشنبه سومین دوره «نمایشگاه تخصصی تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران، کافی شاپ و هتل» و اولین دوره «جشنواره گاسترونومی غذا و نوشیدنی» با حضور هوشنگ رضایی ثمرین رئیس اداره بازرگانی خارجی سازمان صنعت، معدن وتجارت، اسکندر آزموده رئیس اتحادیه آبمیوه، بستنی و کافی شاپ و علی عبدالملکی رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران در محل نمایشگاه های بین المللی شهرآفتاب آغاز به کار کرد.

در این نمایشگاه تعداد ۷۸ شرکت در فضایی به مساحت بیش از ۱۰۰۰۰ مترمربع آخرین دستاوردها و تکنولوژی های خود را به نمایش می گذارند.

کالاهای این نمایشگاه شامل، تجهیزات پخت غذا، تجهیزات آماده سازی، تجهیزات سرو غذا، تجهیزات انبارو نگهداری، تجهیزات کافی شاپ، بسته بندی و ظروف یکبار مصرف، تجهیزات الکترونیکی و نرم افزاری رستوران، دکوراسیون، مبلمان رستوران،ظروف رستورانی و… می باشد.

اولین دوره این نمایشگاه آبان ماه سال ۹۶ برگزار و به دلیل موفقیت چشمگیر دوره بعدی این نمایشگاه با رشد ۶۵% در سال ۹۷ نسبت به دوره قبل برگزار شد.

دوره سوم این نمایشگاه در حالی امروز آغاز به کار کرد که نسبت به دوره قبلی آن رشد ۸۵ درصدی داشته است.

همزمان با نمایشگاه، اولین دوره جشنواره گاسترونومی غذا و نوشیدنی برگزار می شود که این دو رویداد مکمل هم بوده مخاطبین مشترکی دارند و هم افزایی هر دو رویداد را در بر خواهد داشت.

گفتنی است این نمایشگاه تا ۲۲ مهرماه از ساعت ۱۰ صبح لغایت ۱۸ بعد از ظهر در محل نمایشگاه های بین المللی شهرآفتاب میزبان علاقه مندان و متخصصین می باشد.

نظرات شما

  1. آغاز به کار «نمایشگاه تجهیزات آشپزخانه صنعتی، رستوران، کافی شاپ و هتل»؛ رشد ۸۵ درصدی نسبت به سال گذشته – بسته بندی غذایی ۱۳۹۸/۰۷/۲۳

    […] […]

نظر شما