دبیر فدراسیون تشکل های صنایع غذایی و کشاورزی ایران مطرح کرد

برگزاری دوره های عملی؛ راهکاری برای حل مشکل به کارگیری دانشجویان رشته های صنایع غذایی و کشاورزی

دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران گفت: از دانشجویان رشته های صنایع غذایی و کشاورزی در واحدهای تولیدی استفاده می شود.

کد خبر : 45885 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۰:۵۲

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین:  محسن نقاشی  در جلسه ای با دکتر حمید یزدانیان مشاور رییس دانشگاه فنی و حرفه ای و دبیر کمیته درآمدزایی کشور گفت: فدراسیون آمادگی دارد که با همکاری دانشگاه فنی و حرفه‌ای ترتیبی اتخاذ نماید که دانشجویان رشته های صنایع غذایی و کشاورزی این دانشگاه در حین تحصیل در واحدهای تولیدی بصورت عملی مهارتهای لازم را بدست آورند و حتی علاقمندان، فارغ التحصیل هم بتوانند دوره های مهارتی را طی نمایند.

وی افزود: واقعیت این است که اصولا واحدهای تولیدی جهت استخدام نیروی متخصص افرادی را استخدام میکنند که سابقه کاری داشته باشند و این مسئله چالشی ست برای افرادی که تجربه کاری ندارند  فدراسیون و دانشگاه میتوانند این مشکل را با دوره های عملی حل نمایند و این زمینه برای رشد علاقمندان واقعی به این صنعت هموار میگردد .

دکتر یزدانیان ضمن حمایت از طرح فوق اعلام آمادگی نمودند که  طی تفاهم نامه ای هرچه سریعتر مقدمات کار جهت اجرایی شدن فراهم گردد و جوانب مختلف طرح توسط کارشناسان فدراسیون و دانشگاه  بررسی گردد .

نظر شما