دبیر انجمن تولیدکنندگان آب های آشامیدنی و معدنی در گفت و گو با نوش آنلاین:

صنعت بسته بندی آب در انتظار نتایج افزایش قیمت بنزین/ تورم افزایش قیمت بنزین دامن آب بسته‌بندی را خواهد گرفت

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب های معدنی و آشامیدنی از پیامدهای تورمی افزایش قیمت بنزین بر صنعت آب بسته بندی کشور ابراز نگرانی کرد.

کد خبر : 45564 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۱:۴۶

پیمان فروهر در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین با اشاره به وضعیت نامساعد صنعت آب بسته بندی در چند سال اخیرگفت: امسال صنعت آب بسته بندی رونق چندانی نداشت و سال افت فروش بود. البته این افت فروش همه گیر است و اکثر صنایع غذایی نیز با چنین مشکلی روبه رو هستند.

این فعال صنعت آب بسته بندی افزود: در حال حاضر و پس از گذشت حدود ۶ ماه که افت فروش داشتیم، به رکود فصلی رسیده ایم و منتظر هستیم تا ببینیم تورم ناشی از تصمیم جدید درباره افزایش قیمت بنزین چه زمانی خودش را نشان می دهد و در بخش های مختلف به چه صورت نمایان می شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان آب های معدنی و آشامیدنی درباره آمار دقیق از میزان کاهش فروش در صنعت آب بسته بندی گفت: با توجه به ارزیابی واحدهای بزرگ و متوسط، می شود گفت که نسبت به پارسال چند درصدی افت داشته ایم اما برای ارزیابی کلی باید دید که در آینده چه اتفاقی رخ می دهد.

پیمان فروهر در مهر ماه سال جاری از کاهش ۴۰ درصدی فروش آب بسته بندی در کشور خبر داده بود.

فروهر در باره پیش بینی خودش از افزایش قیمت آب بسته بندی گفت: نمی توان پیش بینی کرد که افزایش قیمت بنزین و موضوع سهمیه بندی تا چه اندازه روی قیمت آب بسته بندی تاثیر خواهد گذاشت اما موجی که راه افتاده قطع دامن گیر خواهد بود و بدون شک افزایش قیمت خواهیم داشت.

وی در پایان افزود: افزایش قیمت حتی در اقلام عادی هم رخ داده و بخش تولید هم از این اتفاق و افزایش قیمت ناشی از آن جدا نخواهد بود.

 

نظر شما