رئیس سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کرد:

دستور رئیس جمهوری برای الحاق به سازمان جهانی تجارت

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران از دستور رییس جمهوری برای پیگیری الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت خبر داد و گفت: اکنون بر اساس تاکید وزیر صنعت، معدن و تجارت پیگیر این موضوع هستیم.

کد خبر : 45409 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۹/۱۱ - ۱۱:۱۵

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: «حمید زادبوم» در بیست و سومین مراسم روز ملی صادرات که در سالن اجلاس سران برگزار شد، گفت: با اشاره به اثر تحریم‌ها بر وضعیت صادرات گفت: با وجود تمام  ناملایمتی‌ها و عهد شکنی‌ها تحت عنوان فشار حداکثری بر مردم این مرز و بوم، جهادگران عرصه صادرات حداکثر همت خود را برای رسیدن به اهداف عالی نظام و تحقق اهداف سند چشم انداز به کار بسته‌اند.

زادبوم به نقشه راه پیش روی صادرات کشور اشاره کرد و گفت: از منظر کالایی و براساس کارشناسی­‌های صورت گرفته در سازمان توسعه تجارت، ایران نزدیک به دو ­سوم صادرات غیرنفتی کشور را محصولات خام و یا ارزش افزوده پایین به خود اختصاص داده است. به گفته وی سیاست­‌ها و رویکردهای آتی این سازمان به حمایت از توسعه صادرات کالاهایی با ارزش افزوده بالاتر خواهد بود.

این مقام مسئول افزود: از منظر کشورهای هدف صادراتی رویکرد و اولویت صادراتی در سال جاری به ۱۵ کشور همسایه اختصاص یافته که این رویکرد همسویی و همراهی دولت و ملت در آینده نه ­چندان دور جهش صادراتی را در این کشورها به ارمغان خواهد آورد. زادبوم در پایان خاطرنشان کرد: به ثمر رسیدن موافقت­نامه تجارت ترجیحی با اوراسیا، ظرفیت بالقوه‌­ای را پیش ­روی تجار و صادر­کنندگان قرار­داده که می‌­توانیم مرزهای اقتصادی خود را در این حوزه جغرافیایی توسعه دهیم.

 

نظر شما