استاندار گیلان:

گیلان گمرک تخصصی صادرات چای و برنج شود

استاندار گیلان گفت: پیشنهاد می شود گمرکات گیلان به عنوان گمرک تخصصی صادرات دو محصول چای و برنج تعیین شود و صادرات آنها صرفا از مبادی خروجی استان صورت گیرد.

کد خبر : 45361 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۹/۰۶ - ۱۳:۴۸

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: ارسلان زارع در دیدار با رئیس کل گمرکات کشور، با اشاره به جایگاه گیلان در توسعه صادرات، اظهار کرد: استان گیلان نزدیک به ۹۵ درصد چای و حدود ۴۰ درصد برنج کشور را تولید می‌کند و بیشتر تاجران و بازرگانان، این محصولات را از استان‌های گیلان و مازندران به سایر گمرکات، حمل و از آنجا به صادرات این محصولات اقدام می کنند.

وی با بیان اینکه گمرک کشور به دنبال تخصصی سازی هر گمرک برای انجام صحیح‌تر امور، افزایش دقت و ارتقای کیفیت خدمات رسانی است، گفت: پیشنهاد می شود گمرکات گیلان به عنوان گمرک تخصصی صادرات دو محصول چای و برنج تعیین شود و صادرات آنها صرفا از مبادی خروجی استان صورت گیرد.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: با هماهنگی موسسه تحقیقات برنج و مرکز تحقیقات چای کشور که هر دو در گیلان مستقر هستند، مقرر شده تا زمان پاسخگویی به نمونه برداری برای تعیین داخلی و خارجی بودن محصولات یاد شده، حداکثر به سه روز کاهش یابد.

زارع با اشاره به شروع به کار بندر کاسپین در منطقه آزاد انزلی، گفت: انتظار می‌رود با بهره برداری صحیح از این ظرفیت مهم، حجم مبادلات گمرکی در این بندر افزایش داشته باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان به کمبود امکانات در گمرکات استان اشاره و متذکر شد: تعداد نیروی انسانی حاضر در این مجموعه متناسب با انجام حجم ماموریت های محوله نیست، از این رو لازم است گمرک حسن رود در منطقه آزاد انزلی با ارتقای سطح سازمانی از مدیریت به اداره کل تبدیل شود.

این مقام مسئول بیان کرد: با توجه به شبانه روزی شدن و راه اندازی گمرک ریلی در آستارا و افزایش حجم تبادلات گمرکی از مدیریت کلان این مجموعه انتظار می‌رود تا نسبت به افزایش ساختار سازمانی و تقویت جایگاه اداره گمرک نگاهی ویژه داشته باشد.

زارع با اشاره به آغاز اجرای تفاهم نامه گمرکی اوراسیا از سوی ایران و لزوم به روز کردن ارزش گذاری کالاها، پیشنهاد داد ارزش گذاری کالاهای تولیدی استان به گمرکات گیلان واگذار شود.

 

نظر شما