طرح تشکیل وزارت بازرگانی هنوز منتفی نشده؛ احتمال ارجاع موضوع به مجمع تشخیص مصلحت

عضو کمیسیون صنایع مجلس از پافشاری این کمیسیون بر مصوبه تشکیل وزارت بازرگانی به‌رغم ایراد شورای‌نگهبان خبر داد و گفت: در صورت موافقت صحن، این مصوبه به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شود.

کد خبر : 45184 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۱۰:۰۸

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: عبدالله رضیان، از پافشاری کمیسیون صنایع و معادن به طرح تشکیل وزارت تجارت و بازرگانی باوجود ایراد شورای نگهبان خبر داد.

وی افزود: اعضای کمیسیون صنایع معتقدند با توجه به شرایط تحریم باید وزارتخانه مستقلی برای ساماندهی امر واردات و صادرات کشور تشکیل شود؛ به همین دلیل به‌رغم ایراد شورای نگهبان بر لزوم تصویب این طرح، تاکید داشتند در صورت موافقت صحن علنی مجلس شورای اسلامی این طرح برای تصمیم‌گیری نهایی به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارسال خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وزارت صمت باید بر حل مشکلات صنایع کشور از جمله صنعت خودروسازی تمرکز کند، گفت: وزارت صمت باید برای صنعت خودرو فکر اساسی کند که البته برخی مشکلات این صنعت از حوزه اختیارات این وزارتخانه بیرون است. رضیان گفت: شورای هماهنگی سران قوا باید فکر اساسی برای صنعت خودرو کند و واردات برخی خودرو‌ها آزاد شود تا رقابت بین خودروسازان داخلی و خارجی برای افزایش کیفیت خودرو‌های داخلی افزایش یابد.

نظر شما