جزئیات جذب ۳۹ میلیون دلار سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در صنعت نوشیدنی

داده‌های اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای سرمایه‌گذاری خارجی در صنایع غذایی و نوشیدنی حکایت از تصویب نزدیک به ۳۹ میلیون دلار سرمایه‌گذاری مستقیم در بخش نوشیدنی دارد.

کد خبر : 45167 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۲:۲۹

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: آنطور که وزارت صمت گزارش داده، از میان مجموع سرمایه‌گذاری خارجی جذب شده در صنایع غذایی کشور که رقمی معادل ۸۷ میلیون دلار را شامل می‌شود، حجم سرمایه‌گذاری که مستقیما به بخش نوشیدنی‌ها مربوط می‌شود بالغ بر ۳۸ میلیون دلار است.

در استان تهران طرح مصوب «تولید بسته‌‌بندی چای» با سرمایه بیش از یک میلیون دلاری، و «افزایش سرمایه برای تولید انواع فرآورده‌های نوشیدنی» با سرمایه ۲۲ میلیون و ۸۳۷ هزار دلاری اختصاص داشته است.

همچنین مصوبه صادره از سوی هیات سرمایه‌گذاری خارجی برای استان خراسان رضوی به «تولید انواع پودر نوشیدنی فوری، انواع نوشیدنی آماده مصرف، بسته‌بندی پودر انواع نوشیدنی فوری» با سرمایه‌‌گذاری حدود ۱۵ میلیون دلاری مربوط می‌شود.

علاوه بر این بخشی دیگر از سرمایه‌گذاری خارجی مصوب نیز به طور غیرمستقیم و یا با درصدی از توان طرح، مربوط به بخش نوشیدنی‌ها می‌شود. از آن جمله می‌توان به مصوبه «تولید و بسته‌بندی انواع آجیل و قهوه» با سرمایه ۵۰۰ هزار دلاری در استان کرمان اشاره کرد.

برای استان قزوین نیز یک طرح درگروه صنایع‌غذایی و آشامیدنی‌ها به تصویب رسیده که این مصوبه به «تولید مواد غذایی، چای، محصولات آرایشی و بهداشتی» با سرمایه ۸ میلیون و ۹۹۲ هزار دلاری مرتبط می‌شود که می‌تواند مورد توجه فعالان صنعت نوشیدنی نیز قرار بگیرد.

نظر شما