روش تهیه چای مراکشی

روش تهیه چای مراکشی

چای که دم کشید، یک لیوان بزرگ بردارید و کف لیوان یک یا دو قاشق عسل بریزید. حالا بقیه لیوان را از چایی که درست کرده اید پر کنید. دقت داشته باشید که بافت عسل در حرارت بالا از بین می رود و چای بعد از دم کشیدن، دمای کمتری از آب جوش دارد.

کد خبر : 9239 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۱۰ - ۱۴:۵۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین برای درست کردن چای مراکشی، اول یک قوری بردارید. قوری های چینی برای درست کردن انواع چای از بقیه قوری ها بهترند. بعد کمی چای خشک سبز درون قوری بریزید. اگر چای خشک محلی خریده اید، ابتدا کمی آب سرد به آن اضافه کنید. بعد آب سرد را دور ریخته و سپس به آن آب جوش اضافه کنید. با اینکار چای طعم بهتری آزاد می کند. سپس یک چوب دارچین را تکه تکه کرده و درون قوری بیندازید. با خرد کردن چوب دارچین، با میزان یکسانی از دارچین طعم قوی تری خواهید داشت. برای دم کشیدن چای سبز، تا بیست دقیقه زمان نیاز است.

چای که دم کشید، یک لیوان بزرگ بردارید و کف لیوان یک یا دو قاشق عسل بریزید. حالا بقیه لیوان را از چایی که درست کرده اید پر کنید. دقت داشته باشید که بافت عسل در حرارت بالا از بین می رود و چای بعد از دم کشیدن، دمای کمتری از آب جوش دارد. پس حداکثر خاصیت عسل حفظ می شود. در آخر چند برگ نعنای تازه روی عسل بریزید و بعد، جوشانده را به آن اضافه کنید.

چای سبز، خاصیت ضد افسردگی دارد و برای روزهایی که هوا سردتر است و نور خورشید کمتر، بسیار مفید است. از طرفی خاصیت ضد عفونی کننده و تب بر هم دارد. نعنا، معرق است پس اگر هنوز سرما خورده هستید، نعنا به کاهش تب و بهتر شدن حالتان کمک می کند. دارچین، طبع گرمی دارد و درمانگر بسیار خوبی برای عفونت هاست. از طرف دیگر دارچین التیام بخش است و به بهبود سریع از بیماری ها کمک می کند. عسل هم که به خودی خود بهترین درمانگر سرماخوردگی است. این شهد فوق العاده، سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد و برای تسکین گلودرد و التیام زخم به کار می رود.

 

نظر شما