دلایل برتری بطری‌های شیشه بر فلزی

بطری‌های شیشه‌ای نسبت به بطری‌های فلزی برای بسته بندی و عرضه نوشیدنی سالم ترند اما بسیاری از شرکت‌های تولید کننده نوشیدنی در دنیا همچنان به استفاده از بطری‌های فلزی تمایل دارند.

کد خبر : 831 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۴/۱۹ - ۲۲:۵۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین بسته بندی در صنعت نوشیدنی  برپایه روندهای مورد پسند مشتریان این صنعت در حال تحول است. اولین نشانه های این تحول  گرایش بیشتر شرکت ها به استفاده از بطری‌های شیشه‌ای به جای بطری‌های فلزی است. صنعت نوشیدنی بزرگترین مصرف کننده بطری های فلزی در جهان است اما از آنجایی که مشتریان امروز خیلی بیشتر از دهه‌های قبل به سلامتی خود اهمیت می‌دهند، استفاده از بطری‌های فلزی با انتقادهای زیادی روبرو شده است و به جای آنها استفاده از بطری های شیشه‌ای ترویج می‌شود. اگرچه  احتمال شکسته شدن یا و وزن را از معایب بطری‌های شیشه‌ای عنوان می‌کنند اما این بطری‌ها چند برتری قاطع دارند از جمله:

  • همانطور که عنوان شد بطری های شیشه ای نسبت به بطری های فلزی سالم ترند زیرا شیشه از نظر شیمیایی خنثی است به عبارتی آن با ماده محتوی خود هیچگونه واکنشی انجام نمی دهد. طعم و مزه محصول بسته بندی شده در شیشه بدون تغییر حفظ می شود.
  • بطری‌های شیشه‌ای شفاف‌تر هستند و محتویات و رنگ نوشیدنی برای مشتریان قابل رویت است.
  • برچسب و نوشته‌های روی بطری‌های شیشه‎ای نسبت به بطری‌های فلزی خواناتر است.

 

نظر شما