چرا در فرانسه فرهنگ کافه‌نشینی رواج دارد؟

چرا در فرانسه فرهنگ کافه‌نشینی رواج دارد؟

فرهنگ کافه‌نشینی در فرانسه ریشه در گسترش فرهنگ فراغت دارد. در تحقیقی ثابت شده است مردمی که بعد از پایان کار بیشتر به مکان‌های عمومی می‌روند از مردمی که بلافاصله بعد از کار به منزل می‌روند شادتر هستند.

کد خبر : 6835 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۱۹ - ۱۵:۰۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، مهرداد ناظری نویسنده، پژوهشگر، استاد دانشگاه می نویسد: همیشه با این سوال مواجه می‌شوم که چرا فرانسوی‌ها و حتی مردم سایر کشورهای اروپایی تا این حد به کافه رفتن اهمیت می‌دهند در حالی که آنها می‌توانند همان قهوه را با قیمت مناسب‌تر و ارزان‌تر در خانه آماده و مصرف کنند. دلیل اصلی این است که کافه صرفا کارکرد نوشیدن قهوه را ندارد و افرادی که به مکان‌های عمومی می‌روند به دیالوگ و برقراری ارتباط با سایرین و با هم بودن می‌اندیشند.

اساسا در دنیای مدرن مردم به سه نوع مکان می‌روند. الف- منزل برای استراحت. ب- محل کار برای درآمد. ج- مکان‌های سوم برای تفریح و فراغت. در واقع کافه برای فرانسوی‌ها مکانی است که در آن می‌توانند به یکدیگر لبخند بزنند، روزنامه بخوانند و بحث‌های داغ سیاسی داشته باشند. فرهنگ کافه‌نشینی در اروپا ریشه در گسترش فرهنگ فراغت دارد. در تحقیقی ثابت شده است مردمی که بعد از پایان کار بیشتر به مکان‌های عمومی می‌روند از مردمی که بلافاصله بعد از کار به منزل می‌روند شادتر هستند.

نظر شما