دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی:

هر بسته چای ۵۰۰ گرمی ۱۲۰هزار تومان شد/ جهش قیمت چای غیرمنصفانه است

حسنی از افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت چای خبر داده و گفته: جهش چندبرابری قیمت چای فشار مضاعفی به اقشار ضعیف و کارگران وارد می‌کند.

کد خبر : 56465 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۶:۰۰

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین گزارش‌های میدانی نشان می‌دهد قیمت هر بسته چای ۵۰۰ گرمی به ۱۲۵ تا ۱۳۰ هزار تومان رسیده که نسبت به هفته‌های اخیر رشد چندبرابری داشته است.
این در حالی است که قاسمعلی حسنی دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی، عرضه اجناس بالاتر از قیمت مصرف کننده را تخلف و گرانفروشی دانسته و گفته: در شرایط فعلی اقتصاد و رکود بازار، عرضه کالا‌های اساسی خانوار بالاتر از قیمت مصرف کننده تخلف و گرانفروشی است که دستگاه‌های مسئول با اعمال نظارت بیشتر باید از تخلف جلوگیری کنند.
وی از افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی قیمت چای خبر داده و گفته: جهش چندبرابری قیمت چای غیرمنصفانه است و فشار مضاعفی به اقشار ضعیف و کارگران وارد می‌کند.
حسنی با اشاره به اینکه افزایش چندبرابری قیمت چای معقول نیست، بیان کرد: در حال حاضر هر بسته چای ۵۰۰ گرمی ۱۲۰هزار تومان است که این نرخ منطقی نیست چرا که کارگر دستمزد یک روز خود را باید صرف خرید چای کند.
دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داد: با توجه به رکود بازار و گشایش‌های ارزی پیش بینی می‌شود که فشار مضاعف از اقشار ضعیف برداشته شود، اما متاسفانه شاهد کاهش قیمت نیستیم.
وی نرخ کنونی هر کیلو برنج هندی در عمده فروشی را ۲۳ هزار تومان و برنج ایرانی را ۳۳ تا ۳۴ هزار تومان اعلام کرد.
حسنی درباره آینده بازار اقلام اساسی بیان کرد: با توجه به رکود بازار و گشایش‌های ارزی انتظار می‌رود که افزایش قیمتی در بازار رخ ندهد، اما ثبات قیمت اقلام‌حائز اهمیت است.
دبیر کل اتحادیه بنکداران مواد غذایی حذف ارز دولتی را یکی از راهکار‌های آرامش بازار اقلام اساسی دانست و گفت: دولت برای حمایت از اقشار آسیب پذیر با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی باید مبلغ یارانه را افزایش دهد چرا که این میزان یارانه جوابگو نیست.

منبع: خبر۲۴

نظر شما