حذف معافیت‌های مالیاتی بخش کشاورزی منتفی شد

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون از منتفی شدن موضوع حذف معافیت مالیاتی بخش کشاورزی در کمیسیون اقتصادی دولت خبر داد.

کد خبر : 56142 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۷:۱۱

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین ارسلان قاسمی رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون، از منتفی شدن موضوع حذف معافیت مالیاتی بخش کشاورزی در کمیسیون اقتصادی دولت خبر داد. پیش از این فعالان بخش‌خصوصی از ضرورت منتفی شدن حذف حمایت مالیاتی در این بخش سخن گفته بودند.

چندی پیش اعضای کمیسیون اقتصاد دولت در بررسی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، تصمیم گرفته بودند تمامی معافیت‌های مالیاتی حوزه کشاورزی را حذف کنند.

تصمیم ماه گذشته اعضای کمیسیون اقتصاد دولت مبنی بر حذف کلیه معافیت‌های مالیاتی بخش کشاورزی با انتقاد و پیگیری‌های رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق ایران و رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس مواجه شد و آنها در گفت‌وگوی خود با پایگاه خبری اتاق ایران از پیگیری برای جلوگیری از اجرای این تصمیم، خبر دادند. به اعتقاد آنها همچنان حوزه کشاورزی نیاز به حمایت‌های دولت دارد تا بتواند امنیت غذایی جامعه را تأمین کند.

حال رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون از منتفی شدن موضوع حذف معافیت مالیاتی بخش کشاورزی در کمیسیون اقتصادی دولت خبر داد و به رشد ۳۲ درصدی صادرات محصولات کشاورزی در نیمه اول سال جاری اشاره کرد.

به اعتقاد ارسلان قاسمی، رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون تصمیم اعضای کمییسون اقتصادی دولت از ابتدا نوعی کج‌سلیقگی بود که خوشبختانه اصلاح شد.

بر اساس اظهارات او در تمام دنیا به بخش کشاورزی یارانه می‌دهند و از آن حمایت می‌کنند. دلیلی ندارد وقتی کشور در فروش نفت با مشکل مواجه است، کشاورزان را که در تأمین امنیت غذایی نقش دارند، تحت فشار قرار دهیم. متأسفانه برخی با مطرح کردن این موضوعات، تولیدکنندگان را تحت فشار قرار می‌دهند.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق تعاون در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشد صادرات بخش کشاورزی در ۶ ماهه امسال، گفت: علی‌رغم مشکلات تحریم و شیوع بیماری کرونا خوشبختانه صادرات محصولات کشاورزی و هم آبزیان، رشد خوبی را تجربه می‌کند؛ صادرات آبزیان در این مدت ۵۲ درصد و محصولات کشاورزی از نظر وزنی ۲۶ درصد و از نظر ارزشی ۳۲ درصد رشد داشته است.

منبع: خبرگزاری بازار

نظر شما