ادعای فساد در فروش چای سنواتی+فایل صوتی

وکیل اتحادیه تعاونی روستایی استان گیلان گفته: ۵۲ هزار تن چای سنواتی موجود در انبارهای سازمان مرکزی تعاون روستایی، مربوط به سال‌های ۸۶، ۸۷ و ۸۸ به قیمت ناچیز فروخته شده است.

کد خبر : 56094 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۰۹:۰۱

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین مژده پرویز وکیل اتحادیه تعاونی روستایی استان گیلان، در گفت‌وگو با «نود اقتصادی» گفته: ۵۲ هزار تن چای سنواتی موجود در انبارهای سازمان مرکزی تعاون روستایی، مربوط به سال‌های ۸۶، ۸۷ و ۸۸ در بهمن ماه سال ۹۲ بر اساس قراردادی به محمد طاهر شمس فروخته شد. چای موجود به ازای هر کیلوگرم ۵۵ تومان فروخته شده که به ازای هر کیلو ۱۴۹۰۰ ارزانتر فروخته شده است.

به گفته وی، محمد طاهر شمس چون از مدیران وقت چای شمال بوده در این قرارداد اعمال نفوذ کرده و با سازمان تعاون روستایی وارد قرارداد شده است.

وکیل اتحادیه تعاونی روستایی استان گیلان با اعلام این‌که چای کشاورزان زحمتکش به قیمت بسیار ناچیزی به این خریدار فروخته شده، گفته: امضای چنین قراردادی با مبلغ بسیار ناچیز حاکی از اعمال نفود است.

مژده پرویز گفته: در سازمان تعاون روستایی بسیاری از شمس حمایت می‌کنند. شمس قصد داشت ۳۲۰۰ تن چای دیگر در انبار لنگرود را نیز تصاحب کند که نگذاشتیم. مقامات بالای سازمان تعاون روستایی با شمس (خریدار چای) منافع مشترک دارند!

منبع: نود اقتصادی

نظرات شما

  1. محمدی زاده ۱۳۹۹/۰۹/۰۹

    والبته تنها به ایشون فروخته نشده در همان رئیس سازمان فاسد و معاونین فاسد سازمان چای وقت محرر این تخلفات انجام شده که متاسفانه در پرونده این تیم فساد درج نشده بعلت اعمال نفوذ امثال شمس و دیگران ….و البته جای تاسفش اینه که این چای جنبه خوراکی نداشته و برای غذای احشام و طیور بدرد میخورده که در خواب زدگی و تطمیع مسئولین وقت بهداشت گیلان وکشور با تبلیغات گسترده تلویزیونی توسط برندهای معروف به خورد ملت غیور ایران داده شد .

  2. محمدی زاده ۱۳۹۹/۰۹/۰۹

    ضمنا کل صادرات و تصمیم گیری در خصوص چای در ایران توسط تنها ۵ نفر سالهاست با رانت انجام میشه که سردسته این گروه نفوذ و رانت خوار خود آقای شمس هستش.

نظر شما