چای افزایش قیمت ناگهانی خواهد داشت؟

رییس سازمان چای با اشاره به پرداخت بخش دیگری از مطالبات چایکاران به این پرسش که آیا قیمت چای افزایش قیمت ناگهانی خواهد داشت یا خیر، پاسخ داده است.

کد خبر : 56092 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۵:۱۵

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین رئیس سازمان چای کشور با اشاره به افزایش ۵ درصدی تولید چای خشک در کشور و رد شایعه احتمال افزایش ناگهانی قیمت چای در بازار گفت: با توجه به تولید مناسب و واردات کافی، به نظر می‌رسد بازار بدون التهابی را برای چای تا پایان سال داشته باشیم.

حبیب جهانساز درباره آخرین وضعیت بازار چای گفت: میزان تولید برگ سبز چای در کشور در سالجاری به بیش از ۱۳۳ هزار تن رسید که نسبت به سال گذشته افزایش داشت. تولید چای خشک نیز از ۳۰ هزار تن گذشته که در مقایسه با سال گذشته رشد ۵ درصدی داشته است.

جهانساز نیاز مصرفی چای کشور را ۱۰۰ هزار تن عنوان کرد و افزود: مابقی نیاز کشور از طریق واردات تامین می شود که مسئولیت آن با وزارت صنعت، معدن وتجارت است. البته بررسی‌های ما از بازار نشان می‌دهد، کمبودی وجود ندارد و چای داخلی و خارجی به میزان لازم در بازار عرضه می‌شود.

جهانساز گفت: با توجه به اینکه در سالجاری مانند سال‌های گذشته چای وارداتی از ارز دولتی برخوردار است، التهابی در بازار این کالا نخواهیم داشت چرا که واردکنندگان با روند قابل قبولی در حال واردات چای خارجی و عرضه آن در کشور هستند. همچنین بیش از ۸ هزار تن چای تولید داخل در انبار کارخانه‌ها وجود دارد که به مرور به بازار تزریق می‌شود.

رئیس سازمان چای درباره پرداخت مطالبات چایکاران،گفت: چهارشنبه مورخه ۵ آذرماه جاری، مبلغ ۱۰میلیارد و یکصد میلیون تومان از مطالبات چایکاران به حساب آنان واریز شد. با این پرداخت ۴۷۷ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شد که حدود ۹۳ درصد بهاء برگ سبز خریداری شده از چایکاران است.

جهانساز ابراز امیدواری کرد در روزهای آینده مابقی مطالبات چایکاران به حساب آنان واریز شود.

منبع: ایلنا

نظر شما