دمنوش جو

استقبال از دمنوش‌ در روزهای سرد کرونایی/ قیمت فروش برندهای مختلف

قیمت دمنوش‌ها بسته به نوع گیاه یا میوه به‌کار رفته در آن از ۱۲هزار تومان شروع می‌شود و تا قیمت باورنکردنی ۹۳هزار تومان (برای چای جنسینگ) می‌رسد.

کد خبر : 56074 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۲۰

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین چای و دمنوش از ملزومات غیرقابل چشم‌پوشی فصل سرماست. گذشته از چای سیاه که بخشی جدایی‌ناپذیر از رژیم غذایی روزانه ایرانی‌هاست، دیگر نوشیدنی‌های گیاهی و اصطلاحا دمنوش‌ها نیز از دیرباز جایگاه ویژه‌ای از لحاظ درمانی در فرهنگ مردم ایران داشته‌اند.
همه ما تجربه گرفتن یک لیوان چای نعناع از دست مادرها و مادربزرگ هایمان را به وقت دل درد داشته‌ایم و کمتر خانه‌ای هست که دست‌کم دو سه نوع چای گیاهی در کشوها یا کابینت هایش پیدا نشود.

این نوشیدنی‌های باارزش به لطف تبلیغات برندها و البته منوی کافی شاپ‌ها در زندگی جوان‌ها هم جای خود را باز کرده‌اند و طرفداران زیادی بین قشر جوان پیدا کرده‌اند. مخصوصا اینکه این روزها کار ما برای استفاده از این چای‌ها آسان‌تر از قبل شده و نیازی نیست شیشه و کیسه‌های حاوی گل و گیاه خشک با خودمان حمل کنیم.

انواع گیاهان و میوه‌هایی که شاید تهیه دمنوش آنها در خانه راحت نباشد، به شکل بسته‌بندی و در شکل چای‌های کیسه‌ای یک نفره در سوپرمارکت‌ها به فروش می‌رسد. در چند سال اخیر فرهنگ استفاده از این چای‌ها هم گسترش بیشتری یافته و همزمان تنوع این محصولات هم در بازار بیشتر شده است تا جایی که یکی دو سال پیش یکی از برندها برای تبلیغ محصولاتش از بازیگران مشهور سینما و تلویزیون استفاده کرد تا از این راه بتواند سهم بزرگ‌تری از بازار را در اختیار بگیرد.

در سوپرمارکت‌ها هم فروش این چای‌های گیاهی بیشتر از قبل شده و گرچه قیمت بعضی از انواع آن پایین هم نیست، اما طرفداران خاص خودشان را دارند.

به گفته فروشنده‌ها، پیش از کرونا بیشتر خریداران دمنوش‌ها دانشجوها و کارمندان بودند اما بعد از کرونا دامنه طرفداران وسیع‌تر شده و بیشتر مردم برای تقویت ایمنی بدنشان در برابر کرونا و البته خواص درمانی دیگر، به مصرف این چای‌ها روی آورده‌اند. محصولات چندین برند را در قفسه چای سوپرمارکت‌ها می‌توان دید اما مشاهدات نشان می‌دهد که تنوع تولید برند گلستان از دیگر تولیدکننده‌ها بیشتر است. علاوه بر گلستان، علی تی، سحرخیز، نیوشا، دوغزال و البته برند مهرگیاه که با تی‌بگ‌های خاصش معروف است هم در زمینه تولید دمنوش‌ها فعالیت دارند.

قیمت دمنوش‌ها بسته به نوع گیاه یا میوه به‌کار رفته در آن از ۱۲هزار تومان شروع می‌شود و تا قیمت باورنکردنی ۹۳هزار تومان (برای چای جنسینگ) می‌رسد. اما بازه قیمتی چای‌های محبوب چیزی بین ۲۰ تا ۴۰هزار تومان است، آن هم برای یک بسته ۱۲عددی که با توجه به افزایش قیمت همه اجناس در این روزها چندان هم قیمت عجیبی نیست.

منبع: همشهری

نظر شما