اخراج ۲هزار کارمند در بزرگ‌ترین تولیدکننده ماست جهان

دنون بزرگ‌ترین تولیدکننده ماست جهان ۲هزار شغل شامل یک‌چهارم از کارمندان دفاتر مرکزی خود را با به منظور احیای سودآوری تعدیل خواهد کرد.

کد خبر : 55988 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۳۷

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین شرکت دنون اعلام کرده درحال بررسی جابه‌جایی دفاتر مرکزی جهانی خود برای کسب‌وکارهای مختلف به نزدیک پایگاه اصلی فعالیتش در پاریس است و چنین اقدامی به صرفه‌جویی سالانه یک میلیارد یورو (۲/ ۱میلیارد دلار) در هزینه‌ها تا سال ۲۰۲۳ منتهی می‌شود.

گفته شده، امانوئل فابر، مدیرعامل دنون درحال تغییر تمرکز تشکیلاتی به مناطق جغرافیایی به جای دسته‌بندی محصولات به منظور چابک‌سازی بیشتر در شرایط همه‌گیری ویروس کروناست. رقیبانی نظیر نستله مدت‌هاست یک استراتژی منطقه‌ای را دنبال کرده‌اند. تعدیل ۲هزار نفر معادل ۲ درصد از کارمندان شرکت دنون است.

فابر در این باره گفته: شرایط امسال نشان داد کسب‌وکار ما در رقابت‌پذیری از شوک‌های خارجی در کشورهایی که فعالیت داشتیم ممکن است آسیب قابل‌توجهی ببیند. در چنین دنیای متغیری در چند سال آینده، ما باید حاشیه سود امنی ایجاد کنیم. هزینه یکباره چنین تغییری در فاصله سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ حدود ۲/ ۱میلیارد دلار خواهد بود. دنون در سراسر جهان در نقاطی نظیر آمستردام و سنگاپور دفتر مرکزی دارد.

سخنگوی این شرکت اعلام کرد ۴۰۰ تا ۵۰۰ شغل در فرانسه تعدیل خواهند شد. دنون اعلام کرد حاشیه سود عملیاتی با احتساب همه هزینه‌ها در سال ۲۰۲۲ از ۱۵ درصد فراتر خواهد رفت و به سطح متوسط رو به بالا می‌رسد. براساس گزارش بلومبرگ، ارزش سهام دنون امسال ۲۹ درصد سقوط کرده است.

منبع: ایسنا

نظر شما