خسارت کشاورزان هفتگی پرداخت می‌شود

صندوق بیمه کشاورزی اعلام کرده است که بیمه گذاران خسارت دیده در بخش کشاورزی به صورت هفتگی بیمه غرامت خود را دریافت می کنند.

کد خبر : 55859 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۶:۲۶

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین بیمه گذاران خسارت دیده در بخش کشاورزی به صورت هفتگی از سوی صندوق بیمه غرامت دریافت می کنند.

صندوق بیمه کشاورزی در گزارشی با بیان اینکه بیمه گذاران خسارت دیده در بخش کشاورزی به صورت هفتگی از سوی صندوق بیمه غرامت دریافت می‌کنند، اعلام کرد: این صندوق به طور میانگین نزدیک به ۱۳ هزار میلیارد ریال در سال غرامت به بیمه گذاران خسارت دیده در بخش کشاورزی پرداخت می‌کند.

بخش عمده این غرامت‌ها مربوط به ریسک‌های ناشی از سیل، باران‌های سیل آسا، و نابه هنگام، سرمازدگی، یخبندان، خشکسالی و انواع بیماری‌های دام، طیور و آبزیان است.

این گزارش حاکی است، اجرای طرح‌هایی همچون بیمه‌های شاخص (Index Insurance) ارزیابی خسارات از طریق ماهواره مبتنی بر فناوری سنجش از دور که در سیل اخیر به کار گرفته شد وارزیابی تمامی سطوح بیمه شده خسارت دیده و پرداخت غرامات طی کوتاه‌ترین مدت، نمونه‌هایی از آینده روشن این سازوکار مشارکتی دولت-مردم برای پایداری تولید است.

صندوق بیمه کشاورزی در این گزارش با اشاره به بیمه‌های فراگیر یا اجباری در بخش کشاورزی نیز آورده است، با اجرای بیمه‌های فراگیر توسط بیمه کشاورزی، ۱۰۰ درصد سطوح در زیربخش ها، بیمه می‌شوند.

بیمه کشاورزی که کمتر از ثلث پیشینه صنعت بیمه را در کشور دارد، توانسته است با بیش از یک دهه اجرای بیمه‌های فراگیری همچون بیمه طیور، نزدیک به ۱۰۰ درصد جمعیت انواع طیور اعم از طیور تخم گذار، اجداد و مادر را در کشور فراهم کند که به عنوان یک الگوی موفق در نهادهای بین المللی همچون فائو و سیرداپ مطرح بوده است.

بیمه‌های فراگیر دام و آبزیان نیز توانسته است پتانسیل پوشش کامل بیمه سرمایه دامی و همچنین آبزیان پرورشی را از مرحله تخم چشم زده و هچری تا پایان دوران پرورش امکان پذیر کند.در مورد غله راهبردی گندم با همکاری بنیاد تخصصی ذی ربط و وزارت جهاد کشاورزی، مقدمات اجرای بیمه فراگیر کلیه سطوح زیر کشت گندم بر بستر بیمه دیجیتال کشاورزی فراهم شده است و پیش بینی می‌شود در سال زراعی پیش روی، قریب به شش میلیون هکتار از اراضی زیر کشت گندم کشور نیز تحت پوشش کامل بیمه فراگیر قرار گیرند.

به رغم محدویت‌های اعتباری تا سال ۹۷، صندوق بیمه کشاورزی مدت‌ها است که بدهی قابل توجهی به جامعه بیمه گذاران ندارد و غرامات به صورت هفتگی به حساب بیمه گذاران خسارت دیده پرداخت می‌شود.

منبع: اقتصادآنلاین

نظر شما