آیا مصرف ماءالشعیر برای سلامتی مفید است؟

حذف ماءالعشیر و مالت از سبد مصرف خانوار/ کمبود نقدینگی مشکل کلیدی تولیدکنندگان

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان ماءالشعیر و مالت با اشاره به افزایش دو مرحله‌ای قیمت محصولات این بخش در سال گذشته گفته تقاضا بین ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش یافته است.

کد خبر : 55321 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۴:۵۹
پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین حمیدرضا کمال علوی دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان ماءالشعیر و مالت، در مورد وضعیت بازار گفته: مصرف ماءالشعیر به خاطر قیمت و وضعیت اقتصادی کم شده و تقریبا از سبد مصرف خانوار در حال حذف است. مردم نهایتا بتوانند مواد مصرفی اولیه خود را تامین کنند و دیگر برای اینگونه  اقلام هزینه نمی‌کنند.
وی درباره میزان کاهش تقاضا برای ماءالشعیر تصریح کرد: بین ۳۰ تا ۳۵ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل تقاضا کاهش پیدا کرده است. از سال گذشته دو مرحله افزایش قیمت داشتیم که در هر مرحله حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد افزایش یافته که در مجموع حدود ۳۰ درصد است.
کمال علوی در پایان با اشاره به مشکلات تولیدکنندگان این حوزه گفت: مشکل اصلی تولیدکنندگان تامین مواد اولیه است، چرا که نقدینگی آنها پایین آمده و خیلی از مواد اولیه ما هم وابسته به صادرات است. به همین دلیل افزایش بی‌رویه نرخ ارز به شدت تولیدکنندگان را اذیت کرده و تولیدکنندگان در تامین مواد اولیه به مشکل برخورده‌اند.
منبع: ایلنا

نظر شما