دلایل محبوبیت قهوه شسته شده چیست؟

بازار نوپا اما پرسود قهوه در ایران

سالانه ۸ هزار تن دانه قهوه سبز به‌طور رسمی وارد ایران می‌شود، که با در نظر گرفتن وارادات غیر رسمی این رقم به بالاتر از این هم می‌رسد.

کد خبر : 55299 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۵:۱۶

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین بسیاری از طرفداران قهوه، روز خود را بدون نوشیدن قهوه شروع نمی‌کنند. قهوه دارای ارزش غذایی، ویتامین و مواد معدنی بالایی است که اگر چند فنجان در روز از آن بنوشید، تا حد قابل توجهی به سلامت بدنتان کمک خواهید کرد. انجمن سرطان آمریکا اعلام کرده نوشیدن قهوه در دمای مناسب باعث کاهش احتمال ابتلا به بسیاری از سرطان‌ها می‌شود.
قهوه فقط به درد بیدار ماندن، سلامتی بدن و پذیرایی از یک جمع دوستانه نمی‌خورد، بلکه کارآفرینی هم می‌کند. قهوه به دلیل مصرف بالا در جهان پس از نفت بیشترین گردش مالی را به خود اختصاص داده است. در دنیا قهوه به سه شکل دم کردنی، فوری و میکس تولید می‌شود که تنها تعداد محدودی کارخانه در جهان وجود دارد که تولیدکننده تمام این محصولات با یکدیگر هستند و خوشبختانه ایران یکی از این تولیدکنندگان به شمار می‌رود.

ایران چند سالی است که با فرآوری دانه سبز قهوه به یکی از بزرگترین فرآوری کنندگان قهوه در خاورمیانه تبدیل شده است، به گونه‌ای که تنها در شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری سالانه ۵۰۰ تن دانه قهوه فرآوری می‌شود.

برادران رئیسی توانستند با نیاز بازار و مردم به این دانه‌های قهوه‌ای خیلی زود به فروش دانه قهوه برسند و هم اکنون قهوه‌های این واحد تولیدی به سراسر کشور ارسال می‌شود. رئیسی تولید کننده قهوه در شهرکرد می‌گوید: دانه سبز قهوه را از کشور‌های هند، برزیل، کنیا و اندونزی وارد می‌کنیم. قهوه فرآوری شده را به تمام نقاط کشور ارسال می‌کنیم و حتی در پنج استان هم نمایندگی فروش دایر کرده ایم. در کارگاه فرآوری قهوه ۱۲ نفر مشغول به کار هستند و اگر بخواهیم اشتغال غیر مستقیم را حساب کنیم برای ۱۰۰ نفر شغل ایجاد کرده ایم.

امین صلابت رئیس اداره صنایع غیرفلزی سازمان صمت چهارمحال و بختیاری، می‌‌گوید: «این‌گونه طرح‌ها به سرمایه گذاری زیادی نیاز ندارند و همچنین بازار داخلی مناسب و امکان صادرات خوبی که برای قهوه وجود دارد، جزو طرح‌های زود بازده محسوب می‌شوند. با متقاضیانی که علاقمند به راه اندازی کسب و کار در زمینه قهوه هستند همکاری لازم صورت می‌گیرد و تسهیلات و حتی زمین مورد نیاز به آنان داده می‌شود.»

مرتضی آهوری یکی از فعالان بخش کشاورزی است که سعی دارد تا با تولید نهال قهوه در چابهار این محصول تلخ، اما با سود شیرین را در این منطقه بارور سازد،او به صورت آزمایشی تعداد زیادی نهال قهوه را تولید کرد.

خسرو بالی جوان پژوهشگر نوشهری، نیز می‌گوید: ایران با توجه به تنوع شرایط آب و هوایی می‌تواند محیطی مناسب برای تعدادی از محصولاتی باشد که می‌توانند در زمینه صادراتی برای کشور ارزآوری داشته باشند. شمال ایران که دارای آب و هوایی معتدل و مناسب در طول سال است شرایط خوبی را فراهم آورده است تا با وارد کردن و کشت محصولاتی که تا به حال در ایران تولید آن رایج نبوده است بتوان محصولی با عملکرد و درآمد بیشتر به کشاورزان محلی معرفی کرد که نمونه بارز آن میوه کیوی است و بنابراین از سال ۱۳۹۱ شروع به تحقیق و مطالعه درباره این گیاهان کردم و در گام نخست کار بر روی گیاه قهوه را متمرکز شدم.

بالی اضافه کرد: با جمع‌آوری ارقام مختلف قهوه که در دنیا کشت می‌شدند و در مقایسه آن‌ها با یکدیگر در شرایط آب و هوایی نوشهر به گونه‌ای از قهوه دست یافتم که همه فاکتور‌های لازم برای رشد در شرایط آب و هوایی شمال ایران و به ویژه نوشهر را داشت. این فاکتور‌ها شامل مقاومت به سرما در فصل سرد، قدرت باردهی مناسب، خاک مناسب برای کشت، تأمین نیاز گرمایی لازم برای گل‌دهی و پختگی میوه‌ها بوده است.

بالی گفت: این گونه درختچه‌ای قهوه جزء گیاهان آندراستوری بوده یعنی در سایه رشد خوبی دارد و هرچند می‌تواند در نور خورشید کامل هم رشد کند و کاشت آن در سایه سبب کندی رسیدن میوه می‌شود، اما سبب افزایش کیفیت شده و درختچه نیاز به تمیز کردن و آفت کش‌های کمتری دارد. با توجه به تعداد روز‌های ابری زیاد در نوشهر این یک مزیت عمده برای کاشت این گیاه در این شهر است و یا حتی می‌توان آن را به صورت ترکیبی در زیر سایه درختان مرکبات که بخش عمده‌ای از باغات شهر را شامل می‌شود، کشت کرد و سبب افزایش تولید و درآمد باغداران شد. این تحقیقات به صورت آزمایشی انجام شده و کشت انبوه و فرآوری میوه قهوه که محصولی استراتژیک بوده و سالانه مقدار زیادی ارز برای واردات آن از کشور خارج می‌شود نیاز به نگاه ویژه مسئولان دارد تا ضمن جلوگیری از واردات آن، ایران را به یکی از صادرکنندگان آن تبدیل کرد.

سالانه ۸ هزار تن دانه قهوه سبز به طور رسمی وارد ایران می‌شود، که با در نظر گرفتن وارادات غیر رسمی این رقم به بالاتر از این هم می‌رسد. همچنین فرآوری قهوه در ایران تا ۱۲برابر ارزش افزوده به همراه دارد. و در صورتی که دانه قهوه در ایران کشت شود این عدد به ۳۰ برابر هم می‌رسد.

حالا باید دید که انرژی این بازار پر سود را چه کسانی دریافت می‌کنند و چه کسانی هم در سایه بی حمایتی کامشان تلخ می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر شما