برداشت حدود 50 هزار تنی برگ سبز چای

برداشت بیش از ۱۲۶ هزار تن برگ سبز چای

از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری با آغاز فصل برداشت برگ سبز چای تاکنون در مجموع ۱۲۶ هزار و ۶۲۸ تن برگ سبز چای خریداری شده است.

کد خبر : 55021 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۲۵

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین رئیس سازمان چای کشور گفته از ابتدای اردیبهشت ماه با آغاز فصل برداشت برگ سبز چای تا کنون در مجموع ۱۲۶ هزار و ۶۲۸ تن برگ سبز چای خریداری شده است.

حبیب جهانساز یکشنبه با بیان اینکه چین پاییزه از باغات چای تا پایان مهرماه ادامه دارد، گفت: از برگ‌های سبز خریداری شده ۶۰ هزار و ۴۱۰ تن از نوع درجه یک و ۶۶ هزار و ۲۱۸ تن درجه دو است.

وی با بیان اینکه ارزش برگ‌ سبز خریداری شده ۴۹۶ میلیارد تومان است، تصریح کرد: تاکنون حدود ۸۵ درصد مطالبات چایکاران معادل ۴۱۸ میلیارد تومان به حساب آنها واریز شده و مابقی نیز بزودی واریز خواهد شد.

رئیس سازمان چای کشور با اعلام اینکه تا کنون در دو استان گیلان و مازندران، ۲۸ هزار و ۴۹۱ تن چای خشک توسط کارخانه های چای تولید و به بازار عرضه شده است، خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود تا میزان تولید چای خشک در سال جاری به ۳۰ هزار تن برسد.

در سال گذشته، از ۱۲۶ هزار و ۷۵۰ تن برگ سبز چای خریداری شده از چایکاران ۲۸ هزار و ۵۰۰ تن چای خشک استحصال گردید. استان های گیلان و مازندران بیش از ۵۰ هزار خانوار چایکار و حدود ۲۸ هزار هکتار باغ چای دارد. ۹۰ درصد باغات چای در استان گیلان و ۱۰ درصد در استان مازندران قرار دارد.

منبع: ایرنا

نظر شما