تکمیل سامانه جامع تجارت در انتظار اتصال گمرک
روحانی در جلسه هیئت دولت:

سامانه جامع تجارت آذرماه افتتاح می‌شود

رییس‌جمهور گفته: سامانه جامع تجارت را در نهم آذرماه امسال افتتاح می‌کنیم و سرنوشت کالا از ثبت سفارش تا مصرف در این سامانه قابل رؤیت خواهد بود.

کد خبر : 54932 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۵۳

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین حسن روحانی رئیس‌جمهور چهارشنبه در جلسه هیئت دولت گفت: سامانه جامع تجارت را در نهم آذرماه امسال افتتاح می‌کنیم و سرنوشت کالا از ثبت سفارش تا مصرف در این سامانه قابل رؤیت خواهد بود.

رییس‌جمهور همچنین تصریح کرد: ۱۰ سال تحریم ظالمانه تسلیحاتی علیه ایران، یکشنبه هفته آینده و در تاریخ ۲۷ مهرماه رفع خواهد شد. ۴ سال بر سر این موضوع با آمریکا جنگیدیم و آمریکا این در و آن در زد که روز ۲۷ مهرماه اتفاق نیفتد و این موفقیت به خاطر ایستادگی مردم و تلاش همه مسئولین و دیپلمات ها است. از یکشنبه می توانیم اسلحه خود را به هرکسی خواستیم بفروشیم و از هر کسی که خواستیم بخریم.

روحانی چند روز پیش نیز در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت پس از ارائه گزارش وزارت صمت در خصوص اقدامات بانک مرکزی و گمرک درمورد ترخیص کالاها، گفته بود: مدیریت شرایط خاص و نیاز کشور به تامین کالاهای اساسی و مواد اولیه کارخانجات باید به یک میراث مدیریتی ماندگار در حوزه تجارت کشور منجر شود و دستگاه های مرتبط استفاده گسترده از سامانه جامع تجارت را سامان دهند. این سامانه به طور قطع می تواند با تامین شفافیت اطلاعاتی، مقابله با رانت و فساد اقتصادی را سامان دهد و زمینه تسهیل و تسریع در تجارت را فراهم کند.

رئیس جمهور با تاکید برضرورت ثبت شفاف از مرحله سفارش تا توزیع کالا در مراکز فروش در سامانه جامع تجارت، گفته بود: اطلاعات این سامانه نه تنها در اختیار دستگاه ها و تجار بلکه حتی باید در دسترس عموم مردم باشد.

روحانی با بیان اینکه هیچ کالایی نباید در گمرک های کشور معطل بماند، اظهار داشت: دستگاه های اقتصادی کشور نظیر وزارت اقتصاد ، وزارت صمت و بانک مرکزی با هماهنگی های لازم باید نسبت به تسریع در ترخیص کالا اقدام کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نظر شما