انتقاد از جای خالی تحقیقات در پرورش و تولید چای

ظرفیت خوبی برای پرورش و تولید زیتون و چای داریم اما میزان تولید بسیار متفاوت بوده و دلیلش نبود کارهای تحقیقاتی و نمونه‌گیری‌های مناسب است.

کد خبر : 54841 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۳۲

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین رسول فرخی عضو مجمع نمایندگان استان از عدم کارهای تحقیقاتی در گیلان، گفته: پیش‌نیاز تحول و توسعه کشور تحقیقات و انجام کارهای مطالعاتی است ولی در گیلان به‎رغم وجود همه امکانات و‌ ظرفیت‌ها ولی نتوانستیم از این ظرفیت به‌درستی استفاده کنیم.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اذعان به نبود ارتباط کافی میان دانشگاه‌ها و صنعت در استان گیلان تصریح کرد: گیلان دارای پوش‌های سبز و نعمت‌های کشاورزی فراوان است ولی به دلیل عدم انجام کارهای تحقیقاتی و عدم ارتباط کافی میان دانشگاه و صنعت بخشی از مردم گیلان در شرایط سخت اقتصادی به سر می‌برند.

فرخی وضعیت تحقیقات در استان گیلان را ناامیدکننده خوانده و گفته: در حوزه رودبار، دیلمان، رودسر، آستانه‌اشرفیه و لاهیجان دارای ظرفیت خوبی به لحاظ پرورش و تولید زیتون، فندق بادام و چای هستیم ولی میزان تولید این محصولات بسیار متفاوت بوده و تنها دلیلش عدم کارهای تحقیقاتی و نمونه‌گیری‌های مناسب بوده است.

وی با گله‌مندی از نبود درآمد کافی در استان گیلان گفت: ۷۰درصد منابع گردشگری در استان وجود داشته و‌ ما تنها نیازمند به ۳۰درصد سرمایه‌گذاری هستیم و باید استان به سمت ایجاد اشتغال، توسعه پایدار و آمایش سرزمینی حرکت کند در غیر این صورت نیازمند پاسخ استان در حوزه‌های مختلف نیستیم.

منبع: فارس

نظر شما