تشکل‌ها از وزیر جدید صمت چه انتظاری دارند؟

به‌گفته رئیس اتاق اصناف ایران، در شرایطی به نقش تشکل‌ها توجه کافی نمی‌شود که صنایع بزرگ و بیش از ۵۰ هزار واحد صنفی در آستانه تعطیلی هستند یا تعطیل شده‌اند.

کد خبر : 54461 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۳۰

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران در نشست مشترک اتاق‌های اصناف، بازرگانی و تعاون با علیرضا رزم‌حسینی وزیر پیشنهادی صمت دیدار و درباره انتظارات تشکل‌ها با وی صحبت کرده است.

ممبینی در این دیدار گفته: اصناف، بخش بازرگانی داخلی را عهده‌دار است و جمعیت وسیعی در شبکه توزیع دارد اما تصمیماتی که گاهی تنش‌هایی در حوزه تجارت ایجاد می‌کند را بدون هیچ دلیلی به پای اصناف می‌نویسند. با همه این بی‌مهری‌ها اصناف تا امروز در کنار دولت توانستند بسیاری از مشکلات را حل و‌ فصل کنند. ما انتظار داریم برنامه‌هایی که شما ارائه می‌دهید روشنگر این باشد که بدانیم در آینده نزدیک چه توقعی از وزارت صنعت، معدن و تجارت داشته باشیم‌. امروز صنایع بزرگ و بیش از ۵۰ هزار واحد صنفی در کشور در آستانه تعطیلی قرار دارند یا تعطیل شده‌اند و عواملی از جمله قوانین تامین‌اجتماعی، کمبود نقدینگی، قیمت‌گذاری‌های دستوری در این امر دخیل است. برخلاف آنچه گفته می‌شود به نقش تشکل‌ها توجه کافی نمی‌شود.

منبع: دنیای اقتصاد

نظر شما