صادرات آبمیوه کم شد

به‌گفته عضو انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبمیوه، علاوه بر کاهش صادرات، مصرف داخلی آبمیوه هم مانند موادغذایی دیگر در پی شیوع کرونا کاهش یافته است.

کد خبر : 54358 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۴۶

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین مهرداد شمس مولوی عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبمیوه و کنسانتره ایران، اظهار کرد: صنعت آبمیوه و کنسانتره طی چهار ماه اول سال ۹۹ بیش از ۳۸ میلیون دلار به وزن ۴۸هزار تن صادرات داشته که عمدتا به پاکستان و ترکیه و افغانستان و روسیه و مقداری هم به آلمان صادر شده است.
وی همچنین از کاهش صادرات آبمیوه و کنسانتره در سال جاری خبر داد و مشکلات ناشی از تحریم‌های بانکی و شیوع ویروس کرونا را از جمله دلایل آن عنوان کرد. شمس مولوی در پاسخ به سوالی درباره میزان کاهش صادرات در چهار ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل گفت که در این رابطه هنوز آماری منتشر نشده است.

همچنین به گفته عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان آبمیوه و کنسانتره ایران، مصرف داخلی آبمیوه هم مانند خیلی از مواد غذایی دیگر در پی شیوع ویروس کرونا کاهش یافته است.

وی با اشاره به مشکلات واحدهای تولیدی به دلیل محدودیت‌های عدیده ناشی از تحریم‌ها و اخیرا هم شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: تولیدکنندگان از دولت توقع بسته‌های حمایتی از جمله یارانه در نرخ سوخت مصرفی و آب و برق، تخفیف در مالیات و عوارض گمرکی و افزایش فرصت بازپرداخت وام‌های بانکی و تخفیف در نرخ بیمه کارگران را دارند.

نظر شما