دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی مطرح کرد:

هشدار درباره تاثیر قیمت کود شیمیایی بر صنایع غذایی

به‌گفته نقاشی، افزایش قیمت کود شیمیایی بدون هم‌اندیشی و نظرخواهی با تشکل‌ها بوده و این عمل قطعا باعث ناامیدی کشاورزان خواهد بود.

کد خبر : 53941 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۰:۱۴

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین دبیر فدراسیون تشکل‌های صنایع غذایی کشاورزی ایران گفته افزایش غیرباورانه کود شیمیایی را مسلما نمی توان یک کار حساب شده، منطقی و علمی تلقی کرد.

محسن نقاشی گفت: طبق معمول این تصمیم بدون هیچ هم اندیشی و نظر خواهی با تشکلها بوده و این عمل قطعا باعث ناامیدی قشر کشاورز خواهد بود و طبعا گروهی از کشاورزان قادر به تولید نخواهند بود و عده ای هم که با افزایش چند صد درصدی کود و نهاده ها چنانچه تولید کنند با قیمت تمام شده بالا روبرو خواهند شد و بی شک با تاثیرات منفی افزایش قیمت روبرو خواهیم بود.

وی افزود: با این وضع، صنایع غذایی تبدیلی و تکمیلی که بالاترین مصرف محصولات کشاورزی را دارد آسیبهای قابل توجهی خواهد دید و در نتیجته واحدها با کمبود سرمایه در گردش شدید روبرو خواهند شد و با تعطیلی واحدهای تولیدی روبرو خواهیم بود و واحدهایی که قادر به حل سرمایه در گردش باشند منطقا باید افزایش قیمت داشته باشند و نتیجه آن گرانی خواهد بود و معلوم نیست شرایط اقتصادی چه خواهد شد!

وی گفت: آیا این شرایط، نتیجه انتصابات غیر متخصص و عجولانه در شرایط خاص اقتصادی نبوده است؟

دبیر فدراسیون تشکلهای صنایع غذایی کشاورزی ایران در پایان به دهقان نیوز گفت: از دکتر روحانی رییس جمهور محترم، حجت الاسلام رییسی رییس محترم قوه قضاییه و از کمیسیون کشاورزی و اقتصاد و امنیت مجلس تقاضا می شود ورود کنند و هر چه سریعتر دستورات لازم را صادر نمایند.

منبع:دهقان نیوز

نظر شما