چند درصد ایرانی‌ها سال گذشته نوشابه استفاده نکردند؟

مرکز نظرسنجی ایسپا در نظرسنجی که به صورت تلفنی انجام شده است، سبد غذایی خانوارهای ایرانی در سال ۹۸ و ۹۹ را مورد بررسی قرار داده است.

کد خبر : 52741 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۲۰:۰۲

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین مرکز نظرسنجی ایسپا در نظرسنجی که به صورت تلفنی انجام شد است، سبد غذایی خانوارهای ایرانی را مورد بررسی قرار داده است. در این گزارش میزان مصرف نوشابه و دوغ در بین خانوارهای ایرانی در یک سال گذشته بررسی شده است.

یافته‌ها نشان می‌دهد ۴٫۵ درصد خانوارها در سال گذشته هر روز نوشابه مصرف کرده‌اند. ۱۹٫۲درصد «چند روز در هفته»، ۳۵ درصد «چند روز در ماه» و ۱۹٫۹ درصد خانوارها «چند روز در سال» گذشته نوشابه مصرف کرده‌اند. ۲۱٫۱ درصد نیز اصلاً مصرف نمی کنند. مقایسه نتایج نظرسنجی سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ نشان می دهد، میزان مصرف نوشابه طی یکسال گذشته افزایش یافته است.

در خصوص مصرف دوغ، ۱۸٫۶ درصد مردم گفته‌اند در خانواده‌شان هر روز دوغ مصرف می‌کنند. ۳۴٫۹درصد گفته‌اند «در هفته چند روز» و ۲۸٫۱درصد «در ماه چند روز» دوغ مصرف می‌کنند. همچنین ۷٫۹درصد مردم گفته‌اند «در سال گذشته چند بار» دوغ مصرف کرده‌اند و ۱۰٫۴درصد اصلاً دوغ مصرف نمی‌کنند. این درحالی است که در نظرسنجی سال ۱۳۹۸ مصرف دوغ «در هفته چند روز» و «در ماه چند روز» به ترتیب ۵۰٫۳درصد و ۲۳٫۲درصد بوده است و ۵٫۵درصد در نظرسنجی سال ۱۳۹۸ اصلا دوغ مصرف نکرده اند.

ایسپا در مرداد ۹۹ نظرسنجی مذکور را با جامعه آماری شهروندان بالای ۱۸ سال کل کشور و اندازه نمونه ۱۵۷۵ به صورت مصاحبه تلفنی اجرا کرده است.

منبع: اقتصادنیوز

نظر شما