رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

چرا برای واردات قهوه ارز دولتی تخصیص داده‌ایم؟‌

ساداتی نژاد با طرح این پرسش که دلیل تخصیص ۳۰۰ میلیون دلار ارز ویژه واردات قهوه چیست،گفت: تامین نهاده‌های دامی و کشاورزی برای تولیدکنندگان سخت شده است.

کد خبر : 51879 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۴/۱۸ - ۱۲:۴۸

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، ضمن اشاره به جنگ بی‌سابقه دشمن علیه نظام مقدس در شیوع ویروس کرونا گفت: همسویی و وحدت رویه لازمه شکست دشمن است و باید بدانیم ما یک دشمن مشترک داریم و با موجودیت نظام مقدس جمهوری اسلامی مشکل دارد و بر همین اساس لازم است تمامی افراد با سلایق مختلف برای خنثی‌سازی توطئه‌های دشمن به کار بگیریم.

نماینده مردم کاشان و آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر همدلی و هماهنگی هر چه بیشتر مسئولان کشوری و منطقه‌ای گفت: از دولت نیز در این شرایط انتظار داریم مقتدرانه و به صورت ویژه در میدان باشد؛ امروز با توجه به قیمت گوشت قرمز مردم به سمت گوشت سفید متمایل هستند؛ اما امروز قیمت مرغ و تخم مرغ افزایش قابل توجهی داشته است.

وی با بیان اینکه افزایش قیمت مرغ و تخم‌مرغ نگران کننده است، گفت: از دولت انتظار می‌رود که این موضوع را کنترل کند چراکه امنیت غذایی در این شرایط از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و لازم است تا در حوزه کشاورزی و دامی خودکفا باشیم در حالی که تا به امروز در تامین نهاده‌های کشاورزی و دامی به خارج از کشور وابسته بودیم.

ساداتی‌نژاد ضمن اشاره به مشکلات تامین کود فسفات توسط کشاورزان تصریح کرد: لازم است تا تامین نهاده‌های کشاورزی و دامی برای دولت در اولویت باشد در حالی که متاسفانه برای نهاده‌های دامی و کشاورزی ارز لازم اختصاص داده نمی‌شود؛ اما برای قهوه، نسکافه، زردچوبه، ادویه جات و از این قبیل مواد در سه ماهه سال جاری ۳۰۰ میلیون دلار ارز اختصاص داده شده است.

وی ضمن اشاره به تنوع بالای کاری کمیسیون مجلس شورای اسلامی تبیین کرد: خوشبختانه با وجود تحریم‌های متعدد تنها صنعتی که رشد اقتصادی آن مثبت بوده صنعت کشاورزی است و با توجه به اشتغال در این زمینه حدود یک سوم اشتغال کشور به این زمینه وابستگی دارد که نشان‌دهنده اهمیت این صنعت است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر حل مشکلات انباشته شده در حوزه کشاورزی در منطقه کاشان تاکید کرد: به دلیل بحران آب باید کشت گلخانه‌ای افزایش پیدا کند در حالی که متاسفانه در کشور هنوز کشاورزی به عنوان صنعت شناخته نمی‌شود و بر همین اساس هنوز موضوع بیمه کشاورزان به ساماندهی نرسیده است.

منبع: تسنیم

نظر شما