صادرات شیر خشک اطفال توسط واحدهای تولیدی مجاز شد

ضرورت راه اندازی صنایع تبدیلی شیر خشک

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قزوین در حاشیه بازدید از یک واحد تولیدی لبنیات بر ضرورت راه اندازی صنایع تبدیلی شیر خشک تأکید کرد.

کد خبر : 51676 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۳:۲۵
پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین عیسی قبادی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در بازدید از یک واحد تولیدی ضرروت راه اندازی صنایع تبدیلی شیر خشک فراورده‌های لبنی و پروتئینی در شهرستان آبیک، استان قزوین را یکی از تولید کننده‌های با ظرفیت بالای شیر در کشور دانست و گفت: سال گذشته به دلیل شیوع کرونا تولید و عرضه شیر در استان تحت الشعاع قرار گرفت و کشاورزان و دامداران برای فروش محصولات خود نگران بودند.
وی افزود: با توجه به مشکلات و حوادث غیرمترقبه‌ای که ممکن است بازار شیر را تحت الشعاع قرار دهد ما در بسیاری از مواقع چاره‌ای جز تبدیل شیر به شیرخشک نداریم.
به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، ۲ هزار و ۵۰۰ دامداری در سطح استان فعالیت می‌کنند که می‌توان از ظرفیت آن‌ها برای راه اندازی صنایع تبدیلی شیر خشک استفاده کرد.
وی افزود: دفتر جذب و سرمایه گذاری استان یک نشستی را در این زمینه با حضور دامداران استان برگزار خواهد کرد تا با حضور آن‌ها یا واحد‌های تولیدی فراورده‌های لبنی استان در این زمینه اقدام نماید.
استان قزوین چهار هزار واحد تولیدی دارد.
منبع: خبرگزاری صداوسیما

نظر شما