تمرکز مشوق‌های صادراتی بر توسعه زیرساخت‌های صادراتی 

بیش از ۵۰درصد از اعتبارات مشوق‌های صادراتی به تجهیز و توسعه زیرساخت‌های صادراتی در نواحی مرزی اختصاص یافته و از این بخش‌ها حمایت خواهد شد.

کد خبر : 50341 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۴:۴۳
پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین مدیرکل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تدوین پیش‌نویس بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال ۱۳۹۹ و ارسال آن به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی جهت تصویب و ابلاغ توسط معاون اول رئیس جمهور، تمرکز این بسته را بر توسعه و تجهیز زیرساخت‌های صادراتی به ویژه در استان‌های مرزی عنوان کرد.
احسان قمری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران، با هفت کشور همسایه مرز زمینی دارد، تقویت و توسعه زیرساخت‌ها با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به ویژه در استان‌های هم‌مرز با عراق، از جمله خوزستان، کردستان و کرمانشاه، را با اهمیت دانست.
وی افزود: بیش از ۵۰ درصد از اعتبارات مشوق‌های صادراتی به تجهیز و توسعه زیرساخت‌های صادراتی در نواحی مرزی اختصاص یافته و در صورت تخصیص و ابلاغ بودجه‌های لازم نسبت به حمایت از این بخش‌ها اقدام خواهد شد.
مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران از سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور خواست تا زیرساخت‌های صادراتی استان‌ها را بررسی کرده و مراتب را به انضمام دلایل توجیهی و کارشناسی به سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کنند.
منبع: ایلنا

نظر شما