کشف چای، شیرخشک و نوشیدنی‌های خارجی قاچاق

دو محموله کالاهای قاچاق حاوی چای، شیر خشک و نوشیدنی‌های خارجی در استان‌های ایلام و هرمزگان توسط ماموران کشف و ضبط شده است.

کد خبر : 50248 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۱۳:۴۶
پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین علیرضا لطفی مدیرکل تعزیرات حکومتی استان ایلام، گفت: مامورین انتظامی به یک دستگاه خودرو سواری مشکوک و در بارزسی به عمل آمده، بیش از ۳۰۰ کیلو چای قاچاق کشف و ضبط شد. گفته شده، به دلیل محرز بودن تخلف و اظهارات متناقض متهم، شعبه رسیدگی‌ کننده متخلف را به پرداخت ۳۵ میلیون تومان جریمه نقدی و ضبط کالای مکشوفه محکوم کرد.
مدیرکل محترم تعزیرات حکومتی ایلام گفته: با توجه به وضعیت فعلی و نوسانات قیمت‌ها در سطح بازار و به‌ منظور پیشگیری از تخلفات احتمالی و اطمینان بخشی و رضایت‌مندی مردم استان گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی با دستگاه‌های نظارتی افزایش پیدا می‌کند.
لطفی در ادامه  از نظارت بازرسان بر عرضه اقلام ضروری شهروندان خبر داد و افزود: به‌ طور مداوم از عرضه کنندگان مواد غذایی بازرسی به عمل می‌آید و بر نحوه توزیع و عرضه این اقلام نظارت می‌شود تا در این خصوص مشکلی ایجاد نشود. گشت‌های نظارتی تعزیرات حکومتی استان به‌ منظور نظارت بر اجرای مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص فعالیت اصناف، در سطح استان حضور فعال دارند.

سرپرست فرمانده انتظامی بندرعباس نیز اعلام کرده که ماموران ۲ هزار و.۶۱ بسته شیرخشک قاچاق و نوشیدنی خارجی انباشت شده از یکی از محلات ساحلی این شهرستان کشف کرده‌اند. سرهنگ تیمور دولتیاری گفته ارزش کالاهای قاچاق کشف شده بیش از چهار میلیارد ریال برآورد شده است.

وی در تشریح این خبر گفته: در راستای اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز و درپی دریافت خبری مبنی بر اینکه افرادی در یکی از محلات ساحلی ببندرعباس در حال انباشت کالای قاچاق هستند، پیگیری موضوع در دستورکار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت. ماموران با انجام اقدام‌های پلیسی محل انباشت کالای قاچاق را شناسایی و در بازرسی از آن مکان سه دستگاه خودرو را توقیف و ۲ هزار و ۶۱ بسته شیرخشک و نوشیدنی خارجی قاچاق کشف کردند.

دراین راستا پنج متهم دستگیر و به همراه محموله کشف شده به مراجع قضایی معرفی شدند.

منابع: ایرنا و تابناک

نظر شما