کرونا واردات چای را از هند و سریلانکا متوقف کرد

هند و سریلانکا به دنبال این هستند که فعلا نیاز بازار داخل را تامین کنند و کمتر به صادرات آن می‌اندیشند. به همین خاطر فعلا از این دو کشور واردات چای نداریم.

کد خبر : 50166 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۳/۰۴ - ۱۶:۵۱
پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین احمدرضا بخشی رئیس کمیسیون تخصصی چای فدراسیون صنایع غذایی، با اشاره به تاثیر شیوع کرونا بر برداشت چای گفت: چایکاران در فصل اول برداشت چای با مشکلات متعددی مواجه شدند اما با تهمیدات سازمان چای کشور و وزارت جهادکشاورزی برداشت اول را با موفقیت به پایان رساندیم و موفق شدیم ۱۰ تا ۱۵ درصد  نسبت به سال گذشته افزایش برداشت داشته باشیم.
وی ادامه داد: سازمان چای کشور دوره های آموزشی را به منظور برداشت چای در زمان شیوع کرونا برگزار کرد تا به مصرف کنندگان بابت سلامت چای اطمینان خاطر بدهد.
این کارشناس صنعت چای افزود: شیوع کرونا در هند و سریلانکا که صادرکننده عمده چای هستند، باعث شد تا چایکاران به قرنطینه طولانی مدت رفته و برداشت فصل اول خود را از دست بدهند.از این رو قیمت چای در سریلانکا و هند افزایش قیمت پیدا کرد. ضمن آنکه دیدگاه هند و سریلانکا مبنی بر این است که در شرایط فعلی ابتدا نیازهای بازار داخلی را تامین کنند و کمتر به صادرات آن بیندیشند. به همین خاطر ما فعلا از هند و سریلانکا واردات چای نداریم.
بخشی تاکید کرد: با توجه به اینکه چای در کشور ما مورد حمایت دولت است از اینرو نباید افزایش قیمتی داشته باشیم اما در بازار با افزایش قیمت ۳۵ درصدی مواجه هستیم که ناشی از نبود نظارت روی بازار در دوران کرونا است.
رئیس کمیسیون تخصصی چای فدراسیون صنایع غذایی خاطرنشان کرد: برای افزایش سطح زیر کشت و بهبود کشت دوره های آموزشی تدارک دیده ایم تا از این رهگذر در صنعت چای شاهد جهش تولید باشم.
 منبع: ایران کالا

نظر شما