بازخوانی برگی از یک واقعه تاریخی

چای با طعم رادیواکتیو!

بررسی‌های پس از فاجعه چرنوبیل نشان می‌داد که گرچه اغلب محصولات سواحل دریای سیاه از جمله تنباکوها آلوده شده‌اند اما بیشترین آلودگی را بوته‌های چای داشتند.

کد خبر : 49850 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۸:۱۵

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین پس از حادثه چرنوبیل شایعاتی مبنی بر وجود رادیواکیتو در مزارع چای ترکیه مطرح شد، اما جاهد آرال وزیر صنعت و تجارت وقت ترکیه، با نوشیدن چای در مقابل دوربین رسانه‌ها این ادعا‌ها را تکذیب کرد.

گرچه مقام‌های ترکیه قویا هرگونه تاثیر واقعه چرنوبیل بر طبیعت و محصولات کشاورزی این کشور از جمله مزارع چای را تکذیب می‌کردند، ترکیه‌ای‌های ساکن سواحل دریای سیاه اما می‌گفتند که پس از واقعه چرنوبیل موارد ابتلا به سرطان و اختلالات گواتر در این مناطق به‌طور چشمگیری افزایش داشته است.

همچنین یک نشریه تخصصی بین‌المللی (Journal of Radioanalytical and Nuclear Chemistry) گزارش داد که بررسی‌های علمی پس از این واقعه نشان می‌داد که گرچه اغلب گیاهان سواحل دریای سیاه در ترکیه آلوده شده‌اند اما بیشترین آلودگی را بوته‌ها‌ و برگ‌های چای داشتند.

فاجعه چرنوبیل یک حادثه هسته‌ای بود که ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ در رآکتور هسته‌ای شماره ۴ نیروگاه چرنوبیل در نزدیکی شهر پریپیات در شمال اوکراین رخ داد. فاجعه چرنوبیل، هم از لحاظ هزینه و هم از لحاظ تلفات، بدترین حادثه هسته‌ای در تاریخ محسوب می‌شود. غیر از اوکراین، جمهوری بلاروس و فدراسیون روسیه، کشورهای فنلاند، سوئد، نروژ، لهستان، انگلستان و برخی کشورهای دیگر نیز اثرات فاجعه را احساس کردند.

تصویری از چای نوشیدن وزیر وقت ترکیه‌ مقابل دوربین رسانه‌ها برای تکذیب شایعه وجود رادیواکتیو در چای

نظر شما