آشنایی با قهوه سه کشور حاشیه ای در صنعت قهوه

در این مطلب با قهوه سه کشور السالوادور، کاستاریکا و کوبا بیشتر آشنا می شوید که به دلایل مختلف از جمله ضعف تبلیغات و برندسازی کمتر شناخته شده اند.

کد خبر : 47592 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۱/۰۶ - ۱۳:۴۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین قهوه سه کشور کارستاریکا، کوبا و السالوادور کمتر در ایران شناخته شده است.

قهوه کاستاریکا همه چیز دارد و یک چیز ندارد. زمینهای حاصلخیز با خاک آتشفشانی، ارتفاع مناسب، سیستمهای مدرن عمل آوری وهمچنین ازهمه مهمتر سیاستهای اقتصادی پایدار از نکات مثبت برای قهوه کاستاریکا ونداشتن خصوصیت خاص ( وجه تمایز) با دیگر قهوه ها از نقاط ضعف آن می باشد. بسیاری از محققان معتقدند باتوجه به خصوصیات محیطی، این قهوه بسیار ملایم است و عطر و طعم منحصر بفردی ندارد. بیشتر قهوه کاستاریکا کاتورا است و به روش فولی واشد فراوری می شود.

کوبا : قاچاق قهوه کوبا آنچنانکه قاچاق سیگارش رایج است مطرح نیست، کوبا در قهوه بیشتر بخاطر نوع دم آوری شناخته شده است و نه بخاطر صنعت قهوه اش. بطور کلی مزارع قهوه کوبا در کوههای سیرا ماسترا و سیرا دل روساریو قرار دارد . پس از انقلاب دهه پنجاه میلادی و ملی سازی صنایع و مزارع، قهوه کوبا دچار افت شدیدی گردید که این روند همچنان ادامه دارد. با توجه به وضعیت مناسب جغرافیائی این کشور تغییرات در روشهای کشاورزی می تواند تاثیر سریعی بر کیفیت محصول قهوه داشته باشد.

السالوادور : قهوه السالوادور که در دهه قبل در بازار جهانی با شکست روبرو شده بود ، هماکنون به خاطر وجود زمینهای زراعی گسترده بازار جهانی خودش را پیدا کرده است و بیشتر در دسترس می باشد. وجه تمایز دانه های قهوه السالوادور نسبت به دیگر همسایگانش رنگ سبز مایل به زرد دانه ها قبل از برشته شدن و همچنین شیرینی اعجاب برانگیزآنها می باشد. فصل برداشت در این کشور در ماههای تیرومرداد است و بهترین روش استفاده از قهوه السالوادور بصورت ترکیبی است.

نظر شما