استراتژی موثر یک کشور کوچک در بازار جهانی قهوه

دانه‌هایی که بر درختچه‌های قهوه‌ تخصصی در السالوادور به بار می‌آیند از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. دانه‌هایی که طعمی خاص و دل‌نشین دارند و در کشورهای توسعه‌یافته چون ایالات متحده آمریکا به قیمت بالا فروخته می‌شوند.

کد خبر : 47550 تاریخ انتشار:۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۲:۱۱

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: درآمد کشاورزان از فروش دانه‌های قهوه‌ تخصصی تا دو برابر بیش‌تر از پولی است که از پرورش گونه‌های عادی می‌توانند به دست بیاورند.
حرکت کشاورزان السالوادور به سمت قهوه‌ تخصصی این کشور کوچک را در سطح بین‌المللی صنعت قهوه سر زبان‌ها انداخته است. این در حالی است که سهم السالوادور از کل قهوه‌ی تولیدی در جهان بسیار اندک است و سال ۲۰۱۷ تنها ۷۴۰ هزار گونی قهوه در این کشور برداشت شده؛ یعنی کمتر از یک درصد تولید یک سال برزیل.
سهم قهوه‌ تخصصی در تولید کل کشور با نرخ بالایی در حال افزایش است و به هم‌این سبب این تولید‌کننده‌ کوچک از نظر میزان باردهی روز‌به‌روز نقش پررنگ‌تری در بازار پرسود قهوه‌ تخصصی دنیا پیدا کرده است.
داده‌های انجمن قهوه‌ سالوادور نشان می‌دهد که سال ۲۰۱۷ قهوه‌ تخصصی سهمی ۶۵ درصدی در کل صادرات السالوادور داشته. این انجمن هم‌چنین پیش‌بینی می‌کند سهم قهوه‌ی تخصصی در صادرات این کشور کوچک تا سال ۲۰۲۵، به بیش از ۸۰ درصد خواهد رسید

نظر شما