چگونه مصرف نوشیدنی گازدار در شیلی کاهش یافت؟

کشور شیلی با اجبار استفاده از برچسب هشدار بر روی نوشیدنی‌های قندی و مواد غذایی ناسالم توانسته میزان مصرف اینگونه مواد را ۲۳.۷ درصد کاهش دهد.

کد خبر : 46808 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۱/۲۵ - ۱۱:۲۳

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین : تحقیقات جدید دانشمندان نشان داده‌ است در کشورهایی که بیشترین نظارت و کنترل را بر مواد غذایی پرچرب و نوشیدنی‌های گازدار قندی اعمال می‌کنند، خرید اینگونه مواد غذایی و نوشیدنی‌ها در طی دو سال به یک چهارم کاهش پیدا کرده است.
“گاردین” در گزارشی نوشت، کشور شیلی یکی از نمونه‌های موفق در مورد کاهش میزان مصرف غذا‌های پرچرب و نوشیدنی‌های گازدار قندی است؛ در این کشور علاوه بر تعرفه‌گذاری و اخذ مالیات برای استفاده از این محصولات، از برچسب‌های سیاه و سفید تندی برای نشان دادن خطر اینگونه مواد غذایی و نوشیدنی‌ها استفاده می‌‌شود.

این برچسب‌های سیاه و سفید بر روی محصولات، با هدف هشدار و آموزش خانواده‌ها در مورد خطراتی که بر اثر استفاده مواد غذایی پرچرب و نوشیدنی‌های قندی دارند، استفاده شده است.

برچسب‌های استفاده شده هشدارهای ویژه‌ای را بیان می‌کنند و تمام میان وعده‌های ناسالم و مواد غذایی بسته بندی شده مضر باید از برچسب‌ها استفاده کنند؛ این برچسب‌ها شامل هشدارهایی از قبیل: قند زیاد، چربی زیاد، نمک زیاد و عدم مرغوبیت هستند.

قانون برچسب زدن و تبلیغات مواد غذایی ناسالم از سال ۲۰۱۶ در شیلی لازم‌الاجرا شده است؛ این قانون استفاده کودکان از مواد غذایی پرچرب و نوشیدنی‌های گازدار قندی را ممنوع کرده است؛ براساس آن فروش اینگونه مواد غذایی در مدارس شیلی ممنوع است.

بهنگام تصویب این قانون، مردم شیلی بیشتر از مردم هر کشوری در جهان نوشابه‌های گازدار قندی و غذاهای چرب مصرف می‌کردند؛ به همین علت بیماری‌های چاقی و دیابت نوع دوم در این کشور بسیار شایع بوده و هدف این قانون کاهش بیماری‌ها بوده است.

بر اساس مطالعات محققان دانشگاه “کارولینای شمالی” در دانشکده بهداشت جهانی، این قانون در مرحله اول ۲۳٫۷ درصد از میزان استفاده از نوشابه‌های گازدار قندی را کاهش داده است.

این قانون علاوه بر کاهش میزان مصرف، مقدار مجاز مواد مضر بکار رفته در نوشیدنی‌ها و مواد غذایی را کاهش داده است.

طبق گفته‌ی محققان در طی دو سال میزان قند استفاده شده در نوشیدنی‌ها ۲۲٫۵ گرم کاهش یافته است؛ همچنین میزان چربی موجود در مواد غذایی ۱۰ گرم کاهش پیدا کرده است.

به گفته محققان آمریکایی این راهکار مورد استفاده در کشور شیلی باعث بهبود رفتار مصرفی مردم شده است.

نظر شما