ادعای یک‌مقام بهداشت درباره باقی مانده سموم چای لاهیجان

یک مقام بهداشت ادعا کرد که در بررسی به عمل آمده در یکی از شهرهای کشور مقادیر غیر مجازی سموم و باقی مانده آفات در چای لاهیجان یافت شده است.

کد خبر : 46107 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۰/۲۲ - ۱۸:۳۴

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین رئیس دنشگاه علوم پزشکی اراک روز  یکشنبه در کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده در اراک گفت: به صورت رندوم محصولات غذایی از بازار اراک جمع آوری و مورد آزمایش قرار گرفت، در نمونه برداری های انجام شده از لحاظ نیترات و فلزات سنگین در تیرماه سبزی اراک، گندم اراک، برنج فریدون کنار، سیب زمینی همدان و در مرداد ماه برنج مازندران و گندم مازندران و در شهریود گندم اراک، سیب زمینی همدان و اسفناج اراک بیش از حد مجاز نیترات داشتند.
محمد جمالیان افزود: در زمینه باقی مانده سموم و آفت ها در تیرماه خیار اصفهان، توت فرنگی کرج، باقلای قزوین، خربزه مشهد، گوجه فرنگی شیراز و سبزی اراک، در مرداد ماه سبزی اراک، خرمای خوزستان و چای لاهیجان و در شهریور موز وارداتی مالزی، انگور اراک، خیار اصفهان، سبزی اراک و نارنگی اراک بیش از حد مجاز سموم و آفت کش داشتند.
به‌ گزارش ایسنا وی ادامه داد: نظارت بر میدان تره بار جزو وظایف دانشگاه علوم پزشکی نیست چراکه محصولات خام هستند و طبق شعار “از مزرعه تا سفره” این نظارت بر عهده سایر ارگان هاست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین این مقام رسمی در حالی به طور مبهم مدعی آلودگی چای لاهیجان به سموم و آفات شده که توضیح نداده چرا و چگونه این آلودگی پیدا شده و سازمان متبوع ایشان چه پیگیری های را از سازمانهای ذی ربط از جمله سازمان چای انجام داده است

نظر شما