اهدای ۳۶ هزار بطری آب معدنی توسط مسلمانان استرالیا

درحالی که به دلیل خشکسالی، آتش سوزی در مناطق مختلف جنگلی در استرالیا هنوز ادامه دارد، یک گروه اسلامی با نام «پسران آب»، ۳۶ هزار بطری آب معدنی خریداری کرده و با کامیون به این مناطق فرستادند.

کد خبر : 46039 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۱۰/۱۹ - ۱۱:۳۲

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین : مسلمانان استرالیا ۳۶ هزار بطری آب معدنی را به قربانیان آتش سوزی های جنگلی و آتش نشانانی که هنوز برای خاموش کردن آتش ها در تلاش هستند، هدیه دادند.

این گروه مسلمان با نام «پسران آب» از سازمان خدمات داربستی سینرژی داوطلبانه به یک سفر ۲۰۰ کیلومتری رفته و روز جمعه به منطقه آتش سوزی در سیدنی رفتند. آن ها آب ها را خریداری کرده و با استفاده از کامیون آن را به منطقه خطر فرستادند.

سخنگوی گروه به خبرنگاران گفت وقتی شنیدیم یک نفر تنها با یک بطری آب معدنی به آنجا رفته، تصمیم گرفتیم دست به کار شویم. این گروه از مردان می خواستند به اجتماعات در خطر کمک کرده و این ساختار کمک رسانی را تشکیل دادند.

سم سوکی به نمایندگی از گروه گفت: ما کامیون ها را داشتیم و باید کار درست را در زمانه ای که مردم در خطر بودند انجام می دادیم. برای همین ۲۰ کارتن بزرگ آب خریداری کردیم و با دو دستگاه کامیون به سمت مناطق آتش سوزی حرکت کردیم. بطری های آب به میان شهروندانی که به آب شرب پاکیزه دسترسی ندارند، توزیع خواهد شد.

از اسکورت آتش نشانی نیز برای هدایت کامیون ها در مناطق خطرناک استفاده می شد تا اطمینان حاصل شود که همه بتوانند به آب دسترسی داشته باشند.

ماری سخنگوی گروه گفت: دیدن اینکه اجتماعات دینی در کنار همدیگر برای کمک به هم در تلاش هستند بسیار زیباست. اجتماعات از هم گسسته اند. بعضی خانه هایشان را از دست داده اند و کمک هر چند کوچک ارزش دارد.

نظر شما