آمارهایی که خبر از نگرانی می‌دهند؛ صنعت چای در شرف نابودی

اشتغال بیش از نیمی از کارگران در خانواده بزرگ چای – از تولید گرفته تا بسته بندی – درخطر نابودی کامل است و تنها اشتغال ۴۹ درصد از خرده مالکانی که زیر ۲ هکتار چای کشت می‌کنند با وجود مشکلات فراوان حفظ شده است.

کد خبر : 44528 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۰:۴۴

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: سالهاست به علت بی کفایتی و نالایقی مسئولین، تمامی تولیدات کشاورزی و صنعتی کشور، رو به ویرانی است. این موضوع شامل صنعت چای و چایکاری هم می‌شود. هرج و مرج در سیاست گذاری‌های کلان کشور، نداشتن انسجام فکری و اهداف دراز مدت مشخص در پیشرفت و گسترش و ابعاد کلان دزدی‌ها و رانت‌خواریها از قبل هر تولید داخلی، راه به ندانم کاری‌ها و راه حل‌های مقطعی برده و می‌برد.

این مساله، در انتها به کاهش تولید و نابودی کامل صنعت چای منجر می‌شود. هرج و مرج در واردات بی رویه چای و میدان ندادن به تولید کنندگان هم در این رابطه مستثنی نمی باشد. این  تفاوت را با اعداد و ارقام و در مقایسه با کشورهای مختلف بیشتر می‌توان بهتر دید.

در همین خصوص سیروس محمدی یک فعال در صنعت چای درباره تولید چای در لاهیجان گفت: سالانه حدود ۱۲۵ تا ۱۳۰ هزار تن چای خشک در کشور به مصرف می‌رسد و این درحالی است که سال گذشته تنها ۱۹ هزار تن چای خشک در کشور تولید شده است. سالانه حدود ۶۰۰ میلیون دلار صرف واردات چای می‌شود، در حالی که کشتزارهای شمال کشور با مبلغ بسیار پایین‌تری حتی بیشتر از این میزان را می‌تواند تولید کند.

وی افزود: اکنون ما شاهد این هستیم که باغات چای رها سازی شده اند زیرا کشاورز نمی تواند بهینه سازی  و اصلاح سازی کند چون برنامه ریزی ها به درستی نشده صورت نگرفته است.

این تولیدکننده چای در ادامه با اشاره به موانع صادراتی برای تجار بیان داشت: متاسفانه سیاست‌های غلط اجازه صادرات را به چایکاران نمی‌دهد،بسیاری از مشکلات تولیدکنندگان از طریق صادرات حل می‌شود؛ اما موانع ایجاد شده توسط سازمان چای میزان صادرات را کاهش داده است، باتوجه به اینکه در کشور مازاد تولید چای نداریم اما بخش زیادی از تولیدات مناسب صادرات است  با توجه به اینکه اتحادیه‌ها تمایل به صادرات طبق قانون تجارت دارند مداخله این سازمان در امر تجارت چای مناسب نیست؛ بنابراین هرگونه مداخله که دست تاجر را از صادرات کوتاه کند اشتباه است؛ یعنی تاجر نباید مشمول قید و بندهای دولتی باشد چرا که شرایط تجارت ممکن است هر روز تغییر کند و این با شرایط دولتی جور نباشد.

وی در همین خصوص گفت: باید سود حاصله از واردات چای بین صاحبان صنعت و باغداران توزیع شود زیرا سیستم کشاورزی مدرن شده است و باید در این حوزه سرمایه گذاری ها صورت گیرد  تا بتوان واردات را نیز کنترل کرد.

کشت چای مرقوم به صرفه نیست

در دهه ۶۰ دستمزد روزانه یک کارگر با فروش چند بسته چای تامین می‌شد اما امروز برای تامین هزینه روزانه ۳۰ هزار تومانی یک کارگر باید در حدود ۴۰ کیلوگرم برگ چای فروخته شود.

همچنین با توجه به صرفه نبودن تولید در بخش چای می توان گفت، در دهه ۶۰ دستمزد روزانه یک کارگر با فروش چند بسته چای تامین می‌شد اما امروز برای تامین هزینه روزانه ۳۰ هزار تومانی یک کارگر باید در حدود ۴۰ کیلوگرم برگ چای فروخته شود.

اشتغال بیش از نیمی از کارگران در خانواده بزرگ چای – از تولید گرفته تا بسته بندی – درخطر نابودی کامل است و تنها اشتغال ۴۹ درصد از خرده مالکانی که زیر ۲ هکتار چای کشت می‌کنند با وجود مشکلات فراوان حفظ شده است.

تولید ۶۸ هزار تنی چای مرغوب کشور در سالهای ۶۹ تا ۷۱ به سبب عدم توجه به صنعت چای کشور از سوی دولت و سیاست گذاری‌های غلط در این حوزه، اكنون به ۲۵ هزار تن رسیده است.

حداقل درطول یک سال برای هر هکتار چای ۲۵۰ کارگر چای کار مورد احتیاج است که این تعداد هم اکنون به سبب‌‌‌ رها شدن باغات توسط مالکانشان، شغل خود را از دست داده‌اند.

دلیل اصلی نابودی صنعت چای کشور، سیاست‌گذاری‌های غلط دولت در حوزه کشت چای و واردات بی‌رویه این محصول كشاورزی بوده است.

قیمت چای هم دوش سایر کالا‌ها با تورم رشد قیمتی نداشته و چایکاران با توجه به افزایش چند برابری هزینه‌ها، کشت چای را مرقوم به صرفه نمی‌دانند.

وضعیت صنعت تولید چای در دیگر کشورها

در ترکیه سالانه ۱۷۴,۹۳۲تن چای تولید می‌شود. در سال ۲۰۱۳ ترکیه موفق به تولید ۲۲۵ هزار تن برگ چای شد. شگفت‌انگیز اینکه تمامی چای‌های تولید شده‌ ترکیه، در شهر کوچکی به نام «ریزه» کشت می‌شود.

صنعت چای و چایکاری ویتنام با سرعت بسیار بالایی و طی ۵۰ سال رونق گرفت. امروزه، این کشور یکی از بزرگترین صادرکنندگان چای و این کشور در سال ۲۰۱۳ موفق به تولید ۱۱۶,۹۰۰ تن چای شد.

ژاپن سالانه ۸۵٫۹۰۰ تن چای تولید می‌کند اما از آنجایی که چای یکی از نوشیدنی‌های اصلی این کشور است، تنها ۲٪ از هزاران تن چای تولید شده‌ی ژاپن به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

ترکیه با این‌که تنها یک نوع چای عمده تولید می‌کند، چگونه به چنین موفقیتی در صنعت چای دست یافته است؟ بازار تولید داخلی چای این کشور به دلیل تعرفه‌ی گمرکی بسیار بالای واردات این کالا، کماکان موفق باقی مانده است؛ میزان تعرفه‌ی گمرکی واردات چای در ترکیه برابر با ۱۴۵٪ است.

نظرات شما

  1. چایکار ۱۳۹۸/۰۷/۲۵

    متاسفانه ورود افراد بیسواد در راس تصمیم گیری صنعت دولتی چای این وضع اسفناک را برای این محصول گرانبها که خیل عظیمی از روستاییان و بیکاران شهر را پوشش داده بود به انجام رسونده.
    شما حتی یک مورد از احداث باغ چای جدید در طول حداقل ده سال اخیر مشاهده نمیکنین چون نه کسی تمایل به این کار دارد و نه اگر هم کسی تمایل داشته باشد نهالی مرغوب از متولیان این صنعت دولتی که سالها هزاران میلیارد بیت المال را خرجشان کرده اند توانایی تولید آن را دارند.
    وجود افرادی که هیچ علم و عقدی به این صنعت ندارند در راس امور دولتی باعث این فاجعه شده است محصولی که حداقل ۵۰ درصد بیکاری گیلان را پوشش میداد.

نظر شما