واردات آمپول با ثبت سفارش پودر کاکائو

وزیر بهداشت با اعلام این خبر گفت «سامانه تی‌تک همچنان نواقصی دارد و به عنوان مثال یک کاربر توانسته آمپول تستوسترون را به عنوان پودر نارگیل و پودر کاکائو به کشور وارد کند».

کد خبر : 44400 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۵:۳۳

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: در حالی که وزیر بهداشت جزئیات بیشتری درباره این خبر ارائه نداد، کیانوش‌جهانپور، مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: «چندی پیش یکی از شرکت‌های واردکننده سفارشی تحت عنوان پودر نارگیل و پودر کاکائو در سامانه تی‌تک ثبت کرده بود که متوجه شدیم به جای آن آمپول تستوسترون و برخی دارو‌های هورمونی وارد کرده است. فرد یا اپراتوری که به سامانه دسترسی داشته است پس از ساعت کاری برخی از سفارشات را تأیید کرده که عملا این کار خلاف قانون است. قاعدتا این پرونده‌ها به مراجع قانون ارسال می‌شود و پیگیری خواهد شد و تابع مراحل قضائی خواهد بود. مشکلات فنی در سیستم تی‌تک وجود دارد که در حال بررسی است».

او در ادامه با بیان اینکه تخلفات دیگری نیز ممکن است صورت گرفته باشد که در حال پیگیری است، افزود: «برچسب اصالت هر بسته و واحد باید یک کد اختصاصی داشته باشد اما حداقل ۱۵ درصد کد مشترک شناسایی شده که به مشکلات و تخلفات در این زمینه بازمی‌گردد. به نظر می‌رسد ۱۵ درصد کد مشترک وجود دارد که این ارتباطی با سامانه ندارد بلکه به دلیل مشکل در فرایند شناسه‌گذاری اصالت کالا و شناسه‌ کالا و برچسب‌ها بوده؛ یعنی از یک شناسه عملا دو قلم به جای یک قلم وارد شده است».

نظر شما