افزایش 50 درصدی درآمد مالیات بر ارزش افزوده در سال 98

پیگیری لایحه مالیات بر ارزش افزوده پس از اربعین

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کمیسیون در تلاش است تا در هفته آینده کارشناسی های بیشتری انجام دهد و پس از تعطیلات اربعین لایحه مالیات بر ارزش افزوده را پیگیری می کنیم.

کد خبر : 44398 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۷/۱۷ - ۱۷:۱۱

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: برنامه  گفت وگوی اقتصادی با موضوع مالیات بر ارزش افزوده با حضور دکتر محمد رزاقی عضو سابق شورای عالی مالیاتی و استاد دانشگاه و ارتباط تلفنی با دکتر احمد محمدی انارکی نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از آنتن رادیو گفت و گو پخش شد.
رزاقی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان کرد: مالیات بر ارزش افزوده موضوع جدیدی نیست و این نوع مالیات همان مالیات غیرمستقیم است.
وی با ارائه تعریفی از مالیات های غیرمستقیم گفت: پرداخت کننده مالیات های غیرمستقیم برای دستگاه امور مالیاتی ناشناخته است بدین شکل که مالیات بر روی کالا و خدمت حساب می شود و از خریدار دریافت می شود.
عضو سابق شورای عالی مالیاتی افزود: مالیات بر ارزش افزوده همیشه در حال تعلیق بوده بدین معناکه از اواسط دهه ۶۰ موضوع سروصدای مالیات بر ارزش افزوده مطرح شد، اما بارها برگشت خورد و این نشان می دهد که ما همچنان دچار احتیاط و وسوسه هستیم.
رزاقی مطرح کرد: اینکه گفته می شود در اثر نقص اجرای این قانون، مالیات بر ارزش افزوده به مصرف کننده نمی رسد صحیح نیست بلکه به مصرف کننده می رسد و خانواده ها مالیات بر ارزش افزوده می پردازند.
در ادامه، انارکی در مصاحبه با رادیو گفت و گو بیان داشت: یازده سال است که لایحه ارزش افزوده به درازا کشیده و اهتمام کمیسیون اقتصادی هم بر اتمام این است.
وی افزود: جلسات بسیار زیادی با حضور دستگاه های مختلف و بخش خصوصی و اتاق بازرگانی برگزار و موادی از این لایحه نیز اصلاح و نوشته شد.
این نماینده مجلس یادآور شد: ماده ۲۸ و ماده ۸ و ۹ لایحه ارزش افزوده به کمیسیون برای بررسی بیشتر ارجاع شده و کمیسیون در تلاش است تا در هفته آینده کارشناسی های بیشتری را انجام دهد و امیدواریم پس از تعطیلات اربعین پیگیری این لایحه باشیم.

نظر شما