نوشیدنی شکردار

تاثیر افزایش مالیات بر کاهش مصرف نوشیدنی شکردار

برخی کارشناسان و محققان باور دارند، افزایش مالیات نوشیدنی های شیرین منجر به کاهش مصرف آنها می شود و در پی این روند نرخ چاقی و دیابت نیز تغییر محسوسی می کند.

کد خبر : 43438 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۲۰ - ۰۹:۴۰

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: کارشناسان و محققان باور دارند، افزایش مالیات نوشیدنی های شیرین منجر به کاهش مصرف آنها خواهد شد.
نتایج بررسی های متعدد حاکی از آن است که مصرف فست فودها و نوشیدنی های شیرین به میزان قابل توجهی در افزایش نرخ بی رویه چاقی نقش داشته اند.
محققان تأکید می کنند، افزایش مالیات نوشیدنی های شیرین می تواند ۱٫۸ میلیارد دلار در هزینه های مراقبت های بهداشتی در آمریکا صرفه جویی کند.
پیش بینی می شود با افزایش نرخ مالیات محصولات قندی، میزان چاقی دست کم ۲۰۵ میلیون بزرگسال در این کشور کاهش یابد و نرخ ابتلا به دیابت با کاهش ۴۷ هزار نفری روبه رو شود.
به گزارش دیلی میل پژوهشگران دانشکده بهداشت عمومی هاروارد باور دارند، مالیات مواد غذایی شیرین نتایج موفق تری به همراه خواهد داشت.
محققان در تحلیلی که در مجله Science منتشر شده است تخمین می زنند که این روش به میزان زیادی تأثیرگذاری اقدامات بهداشتی آمریکا را برای مهار نرخ چاقی و دیابت افزایش دهد.

نظر شما