چای سفید

چرا تولید چای سفید در ایران پیشرفت نداشته است؟

رئیس سازمان چای کشور گفت: درحال حاضر بیشتر تقاضا در کشور به چای سیاه مربوط می‌شود از این رو صنایع به تولید چای سفید توجهی ندارند.

کد خبر : 43425 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۱۹ - ۱۶:۱۶

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: چای سفید از غنچه‌ها یا همان برگ‌های نشکفته و نرسیده چای تولید می‌شود و طعم، قیمت و نحوه تهیه آن با چای‌های سیاه و سبز کاملا متفاوت است.
این چای به دلیل ظاهر کرکدار و سفید رنگ به چای سفید معروف است و تولید آن به مهارت بالایی نیاز دارد به طوریکه برای تولید آن زمان برداشت و فرآوری باید در بهترین زمان انجام شود.
لازم به ذکر است که این چای فراوری زمان‌بر و پر هزینه دارد از این رو به دلیل کمیاب بودن با قیمت‌های بالایی به فروش می‌رسد.
البته چای سفید کاملا به صورت دستی تهیه می‌شود که این امر نیز دلیلی برای کمیاب بودن و قیمت بالای آن به شمار می‌رود.
در همین راستا حبیب جهانساز رئیس سازمان چای در گفتگو با میزان در خصوص تولید چای سفید در کشور گفت: به دلیل اینکه بیشتر تقاضا و مصرف مربوط به چای سیاه است صنایع به تولید چای سفید توجهی نداشته از این رو در کشور تولید این چای به طور گسترده وجود ندارد و ممکن است به صورت محدود در برخی نقاط تولید شود.
وی افزود: این چای قیمت بالایی دارد و پتانسل برای تولید آن نیز در کشور وجود دارد، اما به دلیل توجه بیشتر مردم به چای سیاه تولید چای سفید در دستورکار قرار ندارد.

نظر شما