افزایش فروش نوشیدنی با بطری شیشه‌ای در آمریکا

الزام استفاده از درب پوش محیط زیستی در بطری نوشیدنی

 صنعت درب پوش های اروپا بیش از یک دهه است که برای کاهش استفاده از مواد خام با ارزش هم در گلویی و هم در درب پوش ها فعال بوده است.

کد خبر : 42784 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۶/۰۱ - ۱۱:۲۴

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین سبک کردن وزن مهم ترین محرک تغییرات بوده است. آخرین گام تغییر صنعت در درب پوش های نوشیدنی، تغییر به سوی استفاده از درب پوش های نوشیدنی یک تکه از درب پوش های دوتکه بوده همراه با سازگار ساختن استاندارد گلویی بطری PCO١٨٨١. همراه با کاهش مواد اولیه صرفه جویی در انرژی، کاهش انتشار CO٢ در لجستیک و صرفه جویی در هزینه ها حاصل می شود.

 در حال حاضر تمرکز دستورالعمل پایداری اروپا، پلاستیک های یکبار مصرف(SUP) است که شامل کنترل درب پوش ها در یک اقتصاد دایره ای و ارتقاء راه حل های ضد تولید زباله است. در نتیجه دستورالعمل پلاستیک های یک بار مصرف، پیش نویس شده در سال ٢۰١٨ (٢۰١٨/۰١٧٢ COD)، که در ۶ ماده، معیار جدیدی را برای اجرای درب پوش های متصل شده/ پیوسته با بطری ارائه می دهد، در پارلمان اروپا در ماه مارس ٢۰١٩ به رای گذاشته شده است. صنایع درب پوش ها و پوشش های پلاستیکی اروپا دستخوش یک مرحله تغییر دیگراست. مقررات درب پوش های پیوسته، بطری های نوشیدنی پلاستیکی زیر ٣ لیتر شامل ظروف ترکیبی (مانند کارتن) را تحت تاثیر قرارخواهد داد. تا سال ٢۰٢۴ تمام درب پوش های نوشیدنی ها باید تابع این قانون باشند.

 پیش از رسمی شدن استاندارد درب پوش های پیوسته، صنعت در حال بررسی راه حل هایی برای ارائه انطباق سریع است. تعدادی از متغیرهای فنی برای در نظر گرفتن، از جمله زاویه باز کردن، گشتاور، چرخش باند، موقعیت قفل، و غیره وجود دارند، که هر کدام ممکن است مفهوم دیگری را به وجود آورند. بدون اینکه موجب کاهش تجربه نوشیدن مصرف کنندگان شوند، درب پوش های پیوسته باید اجازه باز شدن گسترده، قفل شدن در موقعیت، بدون چرخش و قابلیت بسته شدن مجدد را ارائه دهند.مقررات جدید به منظور کاهش تولید زباله تعیین شده است؛ با این حال، احتمالا این مقررات، تقاضا برای پلیمرهای خام را تشدید می کند و به این ترتیب تلاش های متعهدانه صنعت برای سبک وزن کردن محصولات را به خطر می اندازد. در کوتاه مدت، طرح های درب پوش جدید احتمالا سنگین تر از درب های امروز بازار خواهند بود. صنعت باید هزینه های قابل توجهی را برای انطباق با مقررات در نظر بگیرد. این امر یک درگیری احتمالی بین ستون های زیست محیطی و اقتصادی پایداری و عدم اطمینان نسبت به پذیرش تغییرات از سوی مصرف کنندگان(تاثیر اجتماعی) را ایجاد می کند.این گزارش نشان می دهد که صنعت باید به طور جمعی کار کند تا تاثیر اقتصادی گام های بعدی تغییر را کاهش دهد و به دنبال ایجاد فرصت هایی برای به حداکثر رساندن دستاوردها – محیط زیست، تجارت و تمرکز بر مصرف کننده باشد.

منبع: iranbev

نظر شما